کد خبر: 749217 A

معاون سازمان راهداری:

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، از بازگشایی تمامی محورهای اصلی، محورهای فرعی ۱۱ شهرستان و۶۲۰ راه روستایی استان لرستان و برقراری تردد وسایل نقلیه در این مناطق خبر داد.

به گزارش ایلنا، خداداد مقبلی با بیان این خبر گفت: با بازگشایی محور پلدختر - معمولان به طول ۵۰ کیلومتر ارتباط هشت روستای موجود در این محور نیز برقرار شده است. علاوه بر این در شهرستان پلدختر با تلاش شبانه‌روزی راهداران، راه ارتباطی محورهای روستایی باغ گل‌گل به کلک‌بیشه به طول ۲۰ کیلومتر و هفت روستا، راه چولهول به طول ۳۶ کیلومتر باز و ۳۰ روستا، محور چم‌مهر به طول ۳۰ کیلومتر و چهار روستا، محور فرعی واشیان به طول ۱۵ کیلومتر و چهار روستا و محور روستایی دمرود افرینه به طول سه کیلومتر و یک روستا بازگشایی شده است.

وی با بیان اینکه دو روستای باقیمانده دمرود به علاوه محور روستایی بادامک به طول ۳۵ کیلومتر در حال بازگشایی هستند، اظهار داشت: محور شول‌‌آباد به طول ۱۵ کیلومتر به عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای روستایی استان که ارتباط ۱۴۰ روستا را با مرکز شهرستان الیگودرز برقرار می‌کند بر اثر بارش برف مسدود شده بود و ارتفاع برف در این مسیر به شش تا هفت متر می‌رسید که با همت همکاران راهدار بازگشایی و ارتباط این ۱۴۰ روستا برقرار شده است.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: محور روستایی چم‌سنگر در مسیر خرم‌آباد - سپیددشت به طول ۷۰ کیلومتر که بر اثر تخریب قسمت‌هایی از جاده و ابنیه فنی مسدود شده بود با تلاش راهداران بازگشایی و راه ارتباطی ۱۵ روستای این محور با مرکز استان برقرار شد.

مقبلی با بیان اینکه در شهرستان دلفان نیز ۱۴ محور روستایی در سیلاب مسدود شد که تاکنون با بکارگیری تمام امکانات ماشین‌آلاتی و ظرفیت نیروی انسانی تعداد ۱۲ محور بازگشایی و ارتباط ۱۵۰ روستا با مرکز شهرستان برقرار شده است، تصریح کرد: در شهرستان الشتر به دلیل وقوع سیل و تخریب شبکه ارتباطی، راه ۴۵ روستا قطع شده بود که با تلاش بی‌وقفه عزیزان راهدار تاکنون ۳۰ روستا بازگشایی و تردد برقرار شده است.

مقبلی با بیان این که راه‌های ارتباطی شهرستان‌های رومشکان، ازنا و دورود به طور کامل بازگشایی شده و تردد در همه مسیرهای این شهرستان‌ها برقرار است، خاطرنشان کرد: در شهرستان کوهدشت که راه ارتباطی ۹۸ روستای آن مسدود شده بود با تلاش مضاعف نیروها و بهره‌گیری از امکانات راهداری تاکنون راه ۸۷ روستا بازگشایی و تردد برقرار شده است.

وی اضافه کرد: بنا به تاکید وزیر راه و شهرسازی در بازدید از آزادراه خرم‌آباد - پل زال، تمام خودروهای امدادی و شخصی پلاک پلدختر از پرداخت عوارض معاف شده‌اند.

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سازمان راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر