کد خبر: 748859 A

در حادثه وقوع سیل اخیر در مازندران میزان 110 میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد شد.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، محمد محمدپور عمران رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با اعلام این خبر افزود : 30 واحد صنعتی ،2000 واحد صنفی، 5 واحد معدنی، 1000 واحد قالیبافی و تاسیسات 6 شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شده اند.

وی در ادامه به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از همان دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه دیده خبر داد و گفت : ارسال ده ها تن کمک های فوریت دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله های مصالح ساختمانی(سنگ شکسته، شن و ماسه) گوشه ای از اقدامات انجام شده می باشد.

او ادامه داد: در طی این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان با اشاره به اعزام تیم های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل زده تصریح کرد: درکنار کمک به مردم سیل زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و اعزام یک کامیون حاوی 30000 عدد کیسه جهت استفاده در دیواره های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.

 

استان گلستان رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سیل صنعت معدن مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر