کد خبر: 746864 A

مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی خبر داد:

مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به توزیع وسیع و گسترده گوشت سفید و قرمز هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت وجود ندارد بلکه انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

 ورناصری مدیرکل امور پشتیبانی دام وزارت جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درخصوص وضعیت گوشت سفید و قرمز در ایام نوروز گفت: خوشبختانه در هر دو بخش شرایط آرامی را پشت‌سر گذاشتیم و در قیمت مرغ نیز شاهد کاهش قیمت بودیم.

وی ادامه داد: روند عرضه مرغ گرم و منجمد به صورت گسترده در سراسر کشور باعث شد که هیچ کمبودی احساس نشود. به طوری که در تهران فقط روزی هزار تُن مرغ گرم با قیمت کیلویی 11 هزار و 500 تومان عرضه می‌شود که در نهایت شهروندان می‌توانند با قیمت 14هزار تومان آن را خریداری کنند اکنون نیز این توزیع ادامه دارد و پیش بینی می‌کنیم ظرف روزهای آینده شاهد کاهش قیمت مرغ در میادین باشیم

ورناصری درخصوص بازار گوشت قرمز گفت: با توجه به واردات دام زنده و گوشت و توزیع آن در شب عید شاهد کنترل خوب بازار بودیم. ضمن آنکه واردات دام‌های زنده در روزهای آینده ادامه خواهد داشت. این واردات باعث شد که ما در این شرایط شاهد کاهش 10 هزار تومانی قیمت گوسفند زنده باشیم و انتظار داریم که در روزهای آینده نیز این روند کاهشی ادامه داشته باشد.

وی در پایان افزود: با توجه به توزیع وسیع و گسترده گوشت سفید و قرمز هیچ توجیه اقتصادی برای افزایش قیمت وجود ندارد بلکه انتظار داریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت‌ها نیز باشیم.

افزایش قیمت گوشت گوشت قرمز وزارت جهاد کشاورزی قیمت گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر