کد خبر: 746809 A

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با توجه به اینکه کدورت رودخانه‌ها تغییر کرده و حجم‌های سیلابی داخل آبگیرها شده، مشکلاتی بوجود آمده که با مدیریت تصفیه خانه و تاسیسات و همچنین افزایش مصرف مواد تصفیه کننده و گندزدا این معضل را جبران کردیم.

مهرداد قنواتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره قطعی و تامین آب شهرهای خوزستان اظهار داشت: در شهرهای تحت پوشش ما تولید و توزیع آب بدون وقفه انجام می‌شود و مشکلات سیلابی را با مدیریت توزیع و ذخیره مخازن و همچنین مدیریت آبگیرها و تاسیسات انجام می‌دهیم و مشکلی از این بابت نداریم.

وی با بیان اینکه تمام تاسیسات آب و فاضلاب استان فعال است، افزود: تنها شهری که از پنجشنبه شب سیلابی شد و شبکه و تاسیسات زیر آب رفت شهر گوریه از توابع شوشتر است که اکنون به وسیله 6 دستگاه تانکر و همچنین تدارک یک خط انتقالی در کنار آن تامین آب صورت می‌گیرد و جای نگرانی نیست.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان درباره تغییر کیفیت آب خوزستان پس از سیلاب گفت: 70 درصد آب استان از روان‌آب‌ها تامین می‌شود با توجه به اینکه کدورت رودخانه‌ها تغییر کرده و حجم‌های سیلابی داخل آبگیرها شده، مشکلاتی بوجود آمده که با مدیریت تصفیه خانه و تاسیسات و همچنین افزایش مصرف مواد تصفیه کننده و گندزدا جبران کردیم تا مشکلی پیش نیاید، مناطقی هم که احیانا پیش بینی می‌شود در آن مشکلی باشد به صورت تانکر از منابع مطمئن و با توزیع آب بسته بندی تامین آب صورت می‌گیرد.

وی درباره قطعی آب هم بیان کرد: قطعی آب برنامه ریزی شده و بلند مدت نداریم. ممکن است به دلیل مدیریت توزیع و ذخیره مخازن مقاطعی کوتاه قطعی داشته باشیم تا تمام شهرها بصورت یکنواخت آب را تحویل بگیرند.

سیل کیفیت خوزستان رودخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر