کد خبر: 745785 A

مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه اعلام کرد؛

مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه، آخرین وضعیت ورودی و خروجی آب به این سد را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا، یزدانی‌پور با بیان اینکه سدهای استان خوزستان سیلاب‌های بسیار مخربی را کنترل کرده‌اند، گفت: سد کرخه در بهمن ماه سیلاب بسیار بزرگی با پیک شش هزار و ۸۰۰ را کنترل کرد و در پنجم فروردین ماه سال ۹۸ نیز سیلاب دیگری با آورد پنج هزار و ۴۰۰ را تجربه کرد. در حال حاضر نیز سیلاب بزرگ دیگری از روز دوازدهم شروع شد که شرایط بارندگی آن در استان ایلام و لرستان قابل مشاهده بود، این سیلاب برای کرخه سیلاب تاریخی بود که هشت هزار و ۴۰۰ آورد و پیک ساعتی داشت.

وی افزود: در فضای مجازی برخی اطلاعات غلطی برای مردم ارائه می‌شود که مردم نباید به آن را توجه کنند. ما در حال حاضر هم آب را در شرایط سرریز راه‌سازی می‌کنیم. در ترازهای خاصی قطعاً آب از سرریز عبور خواهد کرد. این درحالی است که اطلاعات غلطی به مردم داده می‌شود که آب از سرریز عبور می‌کند که اصلاً چنین چیزی صحت ندارد. در مجموع وضعیت پایدار است.

این مقام مسئول اضافه کرد: آبی که مدیریت شده به پایین دست انتقال پیدا می‌کند نه سیل و نه سیلاب است، بلکه آب مدیریت شده‌ای است که با اطلاع‌‌رسانی دقیق به مردم برای پایین دست انتقال می‌یابد. ما میزان خسارت‌‌ها را کاهش خواهیم داد و امیدواریم هیچ وقت خسارت جانی وجود نداشته باشد که تاکنون هم وجود نداشته است.

سد کرخه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر