کد خبر: 745466 A

وزارت جهاد اعلام کرد؛

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی از خسارت ۳۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریالی سیل اخیر به بخش کشاورزی ۱۲ استان کشور خبر داد.

 

به گزارش ایلنا به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی با اشاره به برآورد خسارت‌های وقوع سیل اخیر به بخش کشاورزی اظهار داشت: سیل تا تاریخ یازدهم فروردین ماه بیش از ۳۸ هزار و ۵۲۸ میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی ۱۲ استان کشور وارد کرده است.

وی ادامه داد: سیل اخیر به زیر بخش‌های زراعت ۱۷ هزار و ۲۲۸ میلیارد ریال، باغبانی ۷۱۲۳ میلیارد ریال، دام و طیور و آبزیان ۵,۱۷۴ میلیارد ریال و آب و خاک، امور زیربنایی و تأسیسات استان‌های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، خراسان شمالی، اصفهان، سیستان و بلوچستان و سمنان خسارت زده است.

موسوی با اشاره به اقدامات اضطراری انجام شده در ۱۲ استان سیل زده گفت که ضمن اطلاع رسانی و هشدار به جامعه هدف، همه ظرفیت‌های نیروی انسانی و ماشین آلات، تجهیزات و امکانات سازمان جهاد کشاورزی استان‌های یادشده برای کمک به آسیب دیدگان سیل اخیر بسیج شده است.

وی افزود: تا کنون ۹ هزار تن نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت و شکر برای مصرف دامداران و زنبورداران مناطق سیل زده تأمین و توزیع شده است.

موسوی اضافه کرد: ۱۰ تن بذر برنج برای خزانه‌گیری مجدد کشت برنج تأمین و ۲ هزار کیلوگرم گوشت قرمز بین سیل زدگان توزیع شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی، فرسایش خاک حاصلخیزترین اراضی زراعی و باغی، کاهش تولید برخی محصولات اساسی و کاهش درآمد تعداد زیادی از بهره برداران را از تهدیدهای سیل اخیر عنوان کرد و افزود: تقویت سفره‌های آب زیرزمینی، افزایش تولیدات دیم و احیای چشمه‌ها و قنوات از فرصت‌های سیل بوده است.

سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر