کد خبر: 744607 A

آذری جهرمی هشدار داد:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش جزیی محدوده سیل در منطقه آق قلا استان گلستان در پنج روز گذشته خبر داد و با اشاره به تحلیل های بدست آمده از داده های ماهواره ای، نسبت به افزایش مجدد سطح آب در این منطقه به سبب جاری شدن سیلاب ناشی از ذوب برف ها در روزهای آینده هشدار داد.

 

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آذری جهرمی در اینستاگرام با انتشار نقشه تغییرات مناطق سیل زده استان گلستان در حد فاصل چهارم تا نهم فروردین ماه، نوشت: بنابر اطلاعات ماهواره‌ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در ۵ روز اخیر، اگر چه محدوده سیل در آق قلا کمی کاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است. 

وی افزود: برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می‌شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.
براساس این گزارش، مساحت منطقه سیل زده در استان گلستان در روز نهم فروردین ماه درحالی نزدیک به 32 هزار هکتار برآورد شده که در روز چهارم فرودین ماه سطح منطقه سیل زده در این استان نزدیک به 24 هزار هکتار بوده است که نشان می دهد طی پنج روز سطح مناطق سیل زده چیزی حدود 8 هکتار افزایش یافته است.
این درحالیست که پژوهشگاه فضایی ایران در چند روز گذشته با انتشار گزارشی ضمن پیش بینی ذوب شدن پوشش برفی، از احتمال تشدید آب گرفتگی و وقوع سیلاب در استان گلستان خبر داده بود.

 

ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان ایران سیل ماهواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر