کد خبر: 744598 A

مدیرعامل آبفای خوزستان با بیان اینکه ادارات تابعه این شرکت ضمن تعامل و همکاری با ادارات ذیربط در شهرهای استان تمهیدات لازم را برای کاهش آثار احتمالی ناشی از سیل انجام داده‌اند، گفت: تاسیسات آبفای استان تاکنون بالغ بر یک‌هزار و 380 میلیارد ریال از سیل خسارت دیده‌اند.

به‌ گزارش ایلنا به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، "صادق حقیقی‌پور" در ادامه افزود: نشت سیلاب از سیل بندها و ورود آب به داخل شبکه فاضلاب شهرها موجب افزایش شدید بار ایستگاه‌های پمپاژ و شبکه فاضلاب گردیده که موجب کارکرد مستمر و بدون وقفه پمپ‌ها و در نتیجه خرابی و سوختن برخی پمپ‌ها و همچنین باعث تخریب و ریزش بعضی خطوط فرسوده قدیمی شده است.

وی با اشاره به آماده‌باش تمام پرسنل آبفای خوزستان برای استمرار توزیع آب و دفع فاضلاب در تمامی شهرها گفت: به‌رغم مشکلات پیش آمده در اثر بارندگی‌های شدید و بروز سیلاب در برخی از شهرها، با انجام اقداماتی از قبیل ایمن‌سازی و جلوگیری از ورود سیلاب و آب‌های سطحی به‌داخل تاسیسات آب و فاضلاب، تجهیز آبگیرها، تابلوهای برق، دیزل ژنراتورها و ... ارائه خدمات آبرسانی و دفع فاضلاب در تمامی شهرها به‌صورت مستمر و بدون وقفه ادامه پیدا کرده است.

حقیقی‌پور به دفع فاضلاب بین 2 تا 5 برابر مقدار عادی اشاره کرد و افزود: در راستای همکاری با شهرداری‌ها و به منظور کمک به دفع سریع‌تر آب‌های سطحی ناشی از بارندگی‌ها و ورود محسوس و نامحسوس سیلاب به داخل شهر، عملیات پمپاژ فاضلاب شهری و آب‌های سطحی، از ایستگاه‌های پمپاژ دفع فاضلاب در شهرهای مختلف استان بین 2 تا ۵ برابر مقدار عادی در حال انجام بوده و با اجرا و جابجایی خطوط لوله خروجی ایستگاه‌های پمپاژ فاضلاب، از قطع پمپاژ فاضلاب و برگشت آب رودخانه‌های طغیانی به داخل ایستگاه‌ها جلوگیری شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفای خوزستان با اشاره به توزیع آب در شهرها و روستاهای استان خوزستان خاطرنشان کرد: به‌منظور تامین و حفاظت از کیفیت آب شرب شهرها و روستاهای در معرض سیل حدود 50 هزار لیتر آب بسته‌بندی، توزیع و عملیات تحویل آب بهداشتی توسط تانکرها در شهرهای مختلف که با کاهش تولید آب مواجه بوده‌اند انجام شده و این امر همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به شهرهایی که وضعیت تاسیسات آب آنها درمعرض مشکلات سیل قرار گرفته شده گفت: سیل اخیر در تاسیسات آب 10 شهر استان خوزستان 430 میلیارد ریال خسارت به وجود آورده که این شهرها شامل لالی، سالند، هفتکل، آقاجری، ایذه، دهدز، هندیجان، رفیع، شوشتر و مسجدسلیمان بوده و شرکت آبفای خوزستان با تلاش شبانه‌روزی توانست مشکل تامین آب را در شهرهای مذکوررا برطرف کند و ما به مردم شریف خوزستان قول خواهیم داد با تلاش شبانه روزی در تامین آب اقدامات لازم را انجام دهیم.

مدیرعامل آبفای خوزستان اظهار کرد: در بخش فاضلاب نیز 950 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات ما در 7 شهر که شامل سوسنگرد، دزفول، ماهشهر، بندر امام، رفیع، چمران و بستان وارد شده که با اعزام نیرو به این شهرها مشکلات تا حدودی برطرف شده و اقدامات لازم همچنان در حال انجام است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با همکاری تمامی دستگاه‌های اجرایی و ذیربط و مشارکت مردم شریف استان، آثار بحران سیل در خوزستان به حداقل برسد

 

آب و فاضلاب برق سیل شبانه روزی شهرداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر