کد خبر: 744167 A

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: ارزیابی خسارت وارد شده به کشاورزان در استان های مازندران و گلستان و مناطقی که آب فرونشسته، شروع شده است.

 

    تهران- ایرنا-

به گزارش ایلنا، محمدابراهیم حسن نژاد افزود: اکیپ های تخصصی ارزیابی، خسارت سیلزدگان بخش کشاورزی را که بیمه نامه دارند، انجام می دهند.

حسن نژاد اضافه کرد: بیمه گذاران از اکنون می توانند برای انجام فرآیند بررسی خسارت واحدهای تولیدی خود اعم از مزارع، باغ ها، استخرهای پرورش ماهی و غیره به نزدیک ترین شعبه بانک کشاورزی یا دفترهای خدمات بیمه ای مراجعه کنند.

به گفته وی، در سیل اخیر باغ ها، خزانه های نشاکاری برنج، کشتزارهای دانه های روغنی و مزارع پرورش ماهی و میگو آسیب دید.

وی تاکید کرد بررسی تخصصی خسارت با دقت کامل بر اساس عوامل خطر زیر پوشش و میزان تعهدات درج شده در بیمه نامه های صادر شده در حال انجام است.

وی از کشاورزان خواست برای فعالیت های تولیدی خود بیمه نامه تهیه کنند تا هنگام رخداد خسارت، امکان جبران بخشی از خسارات از طریق سازوکار بیمه کشاورزی فراهم شود.

** لزوم تامین بهنگام حق بیمه سهم دولت

حسن نژاد یادآوری کرد: صندوق بیمه کشاورزی به موجب قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، در زمینه مدیریت بخشی از ریسک های مالی بخش کشاورزی فعالیت می کند و بیش از ۱۵۰مورد بیمه ای را در زیربخش های زراعت، باغبانی، منابع طبیعی، دامپروری و دیگر عوامل تولید زیر پوشش حمایتی خود دارد.

وی افزود: با توجه به مشارکت دولت در حق بیمه دریافتی به عنوان منابع مالی صندوق بیمه کشاورزی، تامین بهنگام حق بیمه سهم دولت، امکان جبران سریع خسارات را مقدور می سازد.

وی افزود: از مهم ترین برنامه های امسال، ورود در عرصه بیمه های فراگیر و بیمه دام و آبزیان در کشور است که می تواند سطح گسترده ای از خطرهای بخش کشاورزی را بخوبی و نظام مند پوشش دهد.

صندوق بیمه کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر