کد خبر: 743503 A

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان :

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت گلستان از ارسال کمک های نقدی و غیر نقدی فعالان صنعتی، معدنی و تجاری گلستان به سیل زدگان استان خبر داد .

به گزارش ایلنا، حسینقلی قوانلو گفت: در پی وقوع سیلاب در بخش شمالی استان با پیگیری این سازمان کمک‌های نقدی و غیر نقدی فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان جمع آوری و به شهرستان های سیل زده ارسال شد.

وی گفت: علاوه بر ۵۰ میلیون تومان کمک نقدی توسط واحدهای تولیدی استان، ۲۰ میلیون تومان خرید و توزیع اقلام توسط شرکت گل سم گرگان شامل کنسرو، لوازم ضروری کودکان و آب معدنی صورت پذیرفت.

به گفته قوانلو ، تامین و توزیع ۲۰ هزار بطری آب معدنی ، ۳۰۰۰ قوطی کنسرو و تامین بخشی از مرغ و گوشت موردنیاز جهت پخت غذای گرم تنها بخشی از کمک‌های واحدهای تولیدی استان به سیل‌زدگان بوده است.

وی افزود : تامین و توزیع ۳۰۰ کیلو گرم برنج و پخت و توزیع ۸ هزار قرص نان توسط شرکت تعاونی خبازان گرگان صورت گرفته و ۱۰ هزار قرص نان نیز فردا پخت و توزیع می‌شود.

قوانلو با بیان این که دو کامیون آب معدنی توسط شرکت صباح در گنبد توزیع شده است، گفت : طی امروز در مجموع ۱۴ هزار و ۴۰۰  بطری آب معدنی توسط بخش‌های زیر مجموعه تهیه و به مناطق سیل‌زده ارسال شده است .

وی ادامه داد، هماهنگی با شرکت نمایشگاه‌های بین‌اللملی استان جهت اسکان حادثه‌دیدگان نیز از جمله اقدامات انجام گرفته در این خصوص بوده است.

قوانلو با اعلام این که جمع‌آوری و ارسال کمک‌ها تا رفع کامل مشکلات به وجود آمده ادامه خواهد داشت، گفت: از تمامی مردم انسان دوست کشور و هم استانی‌های عزیز به ویژه واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، تجاری و صنفی استان تقاضا داریم به کمک هموطنان سیل زده بشتابند.

 

سیل گلستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر