کد خبر: 743031 A

معاون امور صنایع در جریان بازدید از استان‌های سیل‌زده خبر داد :

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آمار واحد های صنفی و صنعتی آسیب دیده در استان مازندران را 380 واحد اعلام کرد که به گفته ی او سیل در این استان 350 میلیارد ریال خسارت به همراه داشته است.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، فرشاد مقیمی که پس از نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت به روسای سازمان های 4 استان شمالی، به مازندران و گلستان سفر کرده است، گفت: سیل در استان مازندران به 380 واحد صنفی و صنعتی آسیب رسانده که بر اساس برآوردها، میزان خسارات 350 میلیارد ریال است.

او با بیان اینکه تلفات جانی در استان مازندران نداشتیم، افزود: پل ارتباطی که مسیر دسترسی به شهرک صنعتی در شهرستان سیمرغ بود، در جریان سیل از بین رفته است که این مسائل فردا در جلسه ای با حضور مسوولان استانی و کشوری بررسی و برای جبران خسارات وارده تصمیم گیری می شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در بازدید امروز از استان مازندران، آقای لاریجانی رئیس مجلس هم حضور داشت و امروز بعداظهر نیز جلسه ای با حضور جهانگیری معاون اول رییس جمهور در استان گلستان برگزار می شود که بنده به نمایندگی از آقای رحمانی در این جلسه حضور خواهم داشت.

به گفته ی مقیمی، شهرک صنعتی آق قلا در استان گلستان با خسارت نسبتا سنگینی مواجه شده است، اما با این حال برآورد میزان خسارت در این استان پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

او گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت روز گذشته در نامه ای به روسای سازمان های 4 استان شمالی به آنها دستور داد در راستای حل مشکلات مناطق سیل زده از امکانات سازمان های این استان ها و استان های اطراف استفاده شود.

مقیمی افزود: برای کوتاه مدت خارج کردن گل و لای در واحد های صنعتی در دستور کار قرار گرفته و در مرحله بعد نیز این واحد ها با مشکلاتی در حوزه های مالیات، بیمه و... روبرو می شوند که ما در قالب پیشنهاد، برای حل این مشکلات اقدام می کنیم.

به گفته ی مقیمی، بخشی از مشکلات در سطح استان در حال پیگیری است، بخش دیگر را هم وزیر صنعت،معدن و تجارت، پس از دریافت گزارش، از طریق هیات دولت یا اختیارات وزیر، پیگری و رفع خواهد کرد.

استان مازندران سیل مالیات معاون وزیر صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر