کد خبر: 743030 A

وزیر اقتصاد در ستاد مدیریت بحران گنبد خبر داد؛

وزیر امور اقتصادی دارایی در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گنبد کاووس که با هدف بررسی وضعیت امداد رسانی و کمک به آسیب دیدگان سیل استان گلستان برگزار شد، گفت: دولت به هر یک از استان های سیل زده مبلغ پنج میلیارد تومان تنخواه تخصیص داده است که این مبلغ با توجه به حجم خسارات برای استان گلستان بالغ بر ٣٠ میلیارد تومان می باشد.

به گزارش ایلنا از وزارت اقتصاد و دارایی ایران فرهاد دژپسند در این نشست ضمن دست مریزاد به اعضای ستاد مدیریت بحران و مدیران مرتبط با این ستاد، گفت: با وجود اینکه سیل اخیر چندین برابر سیل سال ١٣٧١ و ١٣٨٠ بود، اما خوشبختانه تا کنون خسارت جانی در گنبد کاووس گزارش نشده است.

وی در ادامه ضمن تقدیر از  ورود به موقع مدیران مرتبط به مسئله ، اظهار داشت: طبیعی بود که این حجم از سیل، آثار تخریبی زیادی داشته باشد که خوشبختانه با تدبیر و دلسوزی مدیران محلی و ملی  و هدایت های انجام شده ، استان به آرامش نسبی رسیده است.

دژپسند عدم سرویس دهی در حد مطلوب را در ابعاد چنین حادثه ای ، امری اجتناب ناپذیر دانست و افزود: اینکه امروز در گنبد کاووس هیچ گزارش مصدومیت و خسارت جانی نداشتیم، نشان از مدیریت مسئولانه و انجام تدابیر صورت گرفته در این راستا بوده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه زندگی در شرایط اضطرار در گل و لای بسیار بغرنج است، تاکید کرد: مدیران تا عصر روز سه شنبه تمامی برآوردهای خسارات وارده را به مرکز اعلام کنند تا هرچه سریع تر رسیدگی و اقدامات مقتضی عبور از شرایط به وجود آمده، اتخاذ شود.

وی همچنین ضمن تشکر از رسانه های گروهی که در طول وقوع سیل اخیر تا کنون در کنار سایر نیروهای امدادی و مدیریت بحران به خوبی ایفای نقش کرده اند از ایشان خواست با انعکاس  مناسب حجم فعالیت ها، عملیات و دلسوزی های مدیران منطقه ای به مردم روحیه داده و آنها را دلگرم کنند تا اندکی از آلامشان کاسته شود.

 

 

استان گلستان دولت سیل مدیریت بحران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر