کد خبر: 740982 A

یک مقام مسئول خبر داد؛

معاون ساخت بزرگراه‌های کشور تاکید کرد: طرح عوارض الکترونیکی خودروها از روز ۲۸ اسفند در چهار آزادراه اصلی کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، سیدحسین میرشفیع با اعلام این خبر گفت: صورت جلسه نهایی طرح عوارض الکترونیکی خودروها (ETC) امروز به امضای دستگاه‌های اجرایی دخیل رسید و مقرر شد از روز ۲۸ اسفند، در چهار آزاد راه تهران - قم، تهران - ساوه، کرج - قزوین و قزوین - زنجان، ایستگاه‌های اخذ عوارض سنتی که موجب اخلال در ترافیک و بروز حوادث رانندگی می‌شد جمع‌آوری و غیرفعال شود.

وی با بیان اینکه تا تابستان آینده تمام عوارضی‌های جاده‌های سراسر کشور جمع‌‌‌‌آوری شده و عوارض جاده‌ای از طریق سامانه دوربین محاسبه و به انواع روش‌های الکترونیکی پرداخت خواهد شد، اظهار داشت: مردم می‌توانند عوارض خودروی خود را از طریق اپلیکیشن‌های مالی نظیرآپ و اپلیکیشن‌های بانکی خود، همچنین از طریق اتصال پلاک خود به سیم کارت یا حساب بانکی خود پرداخت کنند.

معاون ساخت بزرگراه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: در این طرح، خودروها با سرعت معمول از گیت‌های محاسبه عوارض عبور کرده و پلاک عقب و جلوی خودروها بعد از تطبیق به سامانه مرکزی عوارض منتقل می‌شود و دیگر نیاز به توقف، پرداخت و حرکت مجدد برطرف می‌شود ضمن اینکه این عوارض قابل پرداخت در توقفگاه‌های بین راهی نیز هست.

میرشفیع ادامه داد: رانندگان خودروها باید در یک زمان مقرر عوارض مربوطه را بپردازند و در غیر این صورت، سامانه راهور نیروی انتظامی پیامک اخطاری به مالک خودرو ارسال کرده و در صورت عدم پرداخت، این خودرو جریمه می‌شود.

وی اضافه کرد: دوربین‌های به کار رفته در این طرح از جدیدترین فناوری‌ها برخوردارند و امکان هیچ گونه اشتباه یا سو استفاده و تخلفی در آن‌ها متصور نیست.

سفرهای نورورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر