کد خبر: 739504 A

مقام مسئول در سازمان بنادر خبر داد؛

​معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به حضور هفت میلیون مسافر در نوروز ۹۷ در بنادر کشور، از پیش‌بینی افزایش ۱۰ درصدی مسافران دریایی در ایام نوروز ۹۸ خبر داد.

به گزارش ایلنا، حسین عباس‌نژاد درباره سفرهای دریایی نوروز ۹۸، با اشاره به فراهم بودن تسهیلات و امکانات سازمان بنادر و دریانوردی جهت سفرها و گردشگری دریایی در پایانه‌های بندری استان‌های خوزستان، هرمزگان، بوشهر و همچنین گردشگری دریایی در استان‌های شمالی کشور گفت: در هرمزگان که عمده سفرها و گردشگری‌های دریایی صورت می‌گیرد، از بندر شهید حقانی به جزایر قشم و هرمز، از لنگه به کیش، از قشم به پل، لافت و ابوموسی و از قشم به هرمز و لارک آماده پذیرش و ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستیم.

به گفته ​معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از دو مبدا بندر شهید باهنر به امارات و از بندر لنگه به دبی، امکان سفرهای بین‌المللی نیز فراهم است.

وی با اعلام امکان سفر دریایی از گناوه به بوشهر و از گناوه به جزیره خارک اظهار داشت: از پایانه بین‌‌المللی و مجهز خرمشهر، سفر دریایی به کویت صورت می‌گیرد.

عباس‌نژاد با بیان اینکه در ایام نوروز امسال ۵۸ فروند شناور مجهز و پیشرفته دریایی با هشت هزار و ۷۰۴ صندلی، آماده خدمات‌‌دهی به هموطنان گرامی است، اظهار داشت: در تعطیلات عید امسال، ۷۶ فروند شناور با قابلیت حمل همزمان خودرو و سرنشیان نیز آماده سرویس دهی است.

به گفته ​معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، از طریق شناورهای با قابلیت حمل خودرو و مسافر ۲۱۰۰ خودرو و ۱۱ هزار و ۹۲۰ مسافر جابه‌‌جا می‌شود.

وی با بیان اینکه بلیت‌‌فروشی سفرهای دریایی در ۱۴ نقطه به صورت الکترونیکی در ۹ نقطه به صورت فروش اینترنتی و در سایر نقاط به صورت دستی انحام می‌شود، تصریح کرد: در کلیه پایانه‌های بندری مسافری مسئولان دریایی با تشکیل ستاد نظارتی حضور دارند و به صورت ۲۴ ساعته به تمام مسائل و مشکلات احتمالی رسیدگی می‌کنند.

عباس‌نژاد ادامه داد: ستاد نظارتی سازمان بنادر برای سفرهای دریایی موظف به نظارت جدی انجام ایمن سفرهای دریایی است.

وی با پیش‌‌بینی افزایش ۱۰ درصدی مسافر دریایی در ایام تعطیلات نوروز ۹۸ خاطرنشان کرد: سال گذشته در ایام عید بیش از هفت میلیون مسافر و گردشگر دریایی از پایانه‌های بندری جا‌به‌‌جا شده‌‌اند.

سازمان بنادر و دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر