کد خبر: 738757 A

معاون امور اقتصادی و بین‌الملل اتاق تعاون ایران گفت: توفیق حذف داعش از سوریه رقم خورده است و در حال حاضر زمان مناسبی برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری به سوریه است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، ضیغمی معاون امور اقتصادی و بین‌الملل اتاق تعاون ایران در جلسه هم‌اندیشی هیات تجاری سوریه با اعضای اتاق تعاون ایران اظهار کرد: هدف ما از حضور در این جلسه کمک به توسعه روابط تجاری دو کشور است. طبیعتاً برای توسعه فعالیت‌های تجاری راه‌های مختلفی وجود دارد و شرکت‌ها و تشکل‌ها فعالیت مختلفی را در این زمینه‌ها انجام می دهند همچنین دولت‌ها هم به عنوان تسهیل‌گر باید زمینه این فعالیت‌ها را فراهم کنند.

وی افزود: امروز ضرورت همکاری ما بیش از زمان‌های دیگر اهمیت پیدا می‌کند. توفیق حذف داعش از سوریه رقم خورده و در حال حاضر زمینه مناسبی برای همکاری‌های تجاری و اقتصادی با سوریه فراهم شده است.

ضیغمی تصریح کرد:‌ ما امیدواریم هرچه سریع‌تر بتوانیم این همکاری‌ها را به ثمر بنشانیم تا سوریه هرچه زودتر به شرایط مطلوب بازگردد.

معاون امور اقتصادی و بین‌الملل اتاق تعاون ایران تاکید کرد: مهم‌ترین مسئله در توسعه و روابط تجاری شناخت و ارتباط است که از این طریق می‌توان نیازهای دو کشور را مرتفع کرد. راه‌های مختلفی برای کسب اطلاعات وجود دارد که مهم‌ترین و مرسوم‌ترین آنها حضور هیات‌های تجاری است.

ضیغمی گفت: امیدواریم برنامه‌هایی که برای هیات تجاری سوریه در طول این سفر پیش‌بینی کرده‌ایم اهداف دو کشور را محقق کند.

ایران دولت سوریه معاون داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر