کد خبر: 738708 A

رییس صندوق ضمانت صادرات بیان کرد;

بهرامی اظهار داشت: هم‌اکنون مشکلات عدیده‌ای در ضوابط بانکی و بیمه‌ای، ناشی از تحریم‌های بین‌المللی به وجود آمده که تأثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشورمان با بازارهای خارجی ایجاد نموده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا در نشست خبری رئیس صندوق ضمانت صادرات، افروز بهرامی با اشاره به پوشش‌های بیمه‌ای و ضمانتی که این صندوق در سال ۹۷ انجام داده است گفت: مجموعه فعالیت های این صندوق در این سال با توجه به طرح‌های در دست اقدام به ۲۲۰۰ میلیون دلار رسیده است که این رقم رشد 25 درصدی نسبت به سال قبل داشته ضمن اینکه حجم عملکرد پوششی در بخش بیمه‌نامه‌های اعتبار صادراتی به 850 میلیون دلار رسیده که رشد 130 درصدی نسبت به سال 96 دارد.

وی افزود: این صندوق به عنوان تنها مؤسسه بیمه اعتبار صادراتی در ایران با صدور انواع بیمه‌نامه‌ها و ضمانتنامه‌های اعتباری، نقش مهمی در توسعه صادرات غیرنفتی ایفا کرده است، این در حالی است که هم‌اکنون مشکلات عدیده‌ای در ضوابط بانکی و بیمه‌ای، ناشی از تحریم‌های بین‌المللی به وجود آمده که تأثیر نامطلوبی بر روابط تجاری کشورمان با بازارهای خارجی ایجاد نموده است.

بهرامی تصریح کرد: بر این اساس قرارداد اتکایی با کنسرسیومی از معتبرترین شرکت‌های بیمه اتکایی جهان به رهبری مونیخ‌ری برای اولین‌بار در طول فعالیت صندوق در 20 سال گذشته منعقد شده که یکی از دستاوردهای منحصر به فرد به شمار می‌رود. قرارداد اتکایی مشارکت با بزرگترین اتکایی‌گر جهان، به منزله مُهر تائید بر فرآیندهای اعتبارسنجی صندوق و پذیرش خودکار درصدی از ریسک‌های صندوق توسط شرکت‌های مزبور است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران اظهار داشت: طراحی محصولات جدید و تنوع‌بخشی خدمات، متناسب با نیازهای روز صادرکنندگان، تلاش برای فعال‌سازی مجدد خطوط اعتبار خریدار و ساده‌سازی و ارتقای کیفیت متون ضمانتنامه‌های اعتباری، از جمله دستاوردهای صندوق ضمانت صادرات ایران است.

وی ادامه داد: شرکت‌های معتبر در کشورهای هدف، شناسایی و به صادرکنندگان معرفی شده‌اند ضمن اینکه ظرفیت‌سازی جدید برای تسهیل تجارت خارجی با همکاری مؤسسات همتا انجام شده است.

وی ارائه خدمات به صادرکنندگان در بستر الکترونیک را از جمله خدماتی دانست که به صادرکنندگان ارائه می‌شود و گفت: تلاش داریم چتر بازاریابی و توسعه شبکه کارگزاری را گسترش دهیم و به کاهش رتبه ریسک ایران و جذب فاینانس خارجی کمک نماییم.

بهرامی از اخذ مصوبه اولیه تأسیس شعب در خارج از کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: ارائه خدمات به صادرکنندگان در دوران تحریم نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا از صادرکنندگان در دوران تحریم حمایت کنیم.

 

تجارت دلار رشد صندوق ضمانت صادرات ایران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر