کد خبر: 738275 A

یوسف‌خانی در گفت وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی گفت: در حال حاضر نهاده دامی به سختی به دست مرغداران می‌رسد و نگرانی برای تهیه نهاده مورد نیاز مرغ باعث شده جوجه‌ریزی کاهش یابد.

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در خصوص وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: در مجموع کمبودی در بازار مرغ وجود ندارد اما همچنان قیمت این محصول بالا است.

وی با اشاره به دلایل بالا ماندن قیمت مرغ خاطرنشان کرد: عرضه و تولید مرغ کاهش یافته است. مرغداران برای تهیه نهاده‌های دامی با مشکل مواجه هستند و به همین دلیل ریسک جوجه‌ریزی را نمی‌پذیرند و از این لحاظ مشکل زیادی داریم.

یوسف‌خانی افزود: در حال حاضر نهاده دامی به سختی به دست مرغداران می‌رسد و نگرانی برای تهیه نهاده مورد نیاز مرغ باعث شده جوجه‌ریزی کاهش یابد. جوجه از دانه‌ای 4 هزار تومان به 700 تومان رسیده و دلیل آن هم کاهش درخواست واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به توزیع مرغ تنظیم بازاری به بازار تصریح کرد: مرغ تنظیم بازاری تا امروز هم در میادین توزیع شده و با همان قیمت 11 هزار و 500 تومانی عرضه می‌شود اما از امروز مرغ تنظیم بازاری که به اصناف داده می‌شد قطع کرده‌اند که دلیل آن هنوز مشخص نیست اما احتمال دارد در تامین آن به مشکل برخورده‌اند.

وی افزود: میزان مرغ تحویل داده شده توسط مرغداری‌ها به پشتیبانی امور دام کاهش یافته و به نظر می‌رسد به همین دلیل سهمیه اصناف قطع شده باشد.

یوسف‌خانی در رابطه با واردات مرغ اذعان داشت: واردات مرغ در حال انجام است اما هنوز مرغ وارداتی در بازار توزیع نشده است و در صورتی که نیاز در بازار احساس شود حتما توزیع خواهد شد.

بنابر گزارش میدانی خبرنگار اقتصادی ایلنا، قیمت مرغ در خرده‌فروشی‌ها به شرح زیر است:

مرغ قیمت(تومان)
مرغ تازه 16700
مرغ سبز 19800
فیله مرغ 29800
سینه بی‌استخوان 28800
سینه با کتف 27400
سینه بااستخوان 17800
ران پاک کرده 24900
ران مرغ 17100
بال مرغ 16000
کتف 17000
گردن 6800

 

پرنده عرضه مرغ تولید مرغ نهاده دامی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر