کد خبر: 738057 A

معاون امور صنایع وزارت صنعت خبر داد:

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تزریق سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان نقدینگی به صنعت قطعه‌سازی کشور خبر داد و تاکید کرد: با رفع بخشی از مشکل سرمایه در گردش مورد نیاز این صنعت، روند تولید خودرو در کشور افزایشی شده است.

به گزارش ایلنا، فرشاد مقیمی در سلسله نشست‌های ساماندهی وضعیت صنعت خودرو که به صورت مستمر در دو شرکت خودروساز بزرگ کشورمان برگزار می‌‌شود، گفت: با تامین منابع مالی­ ریالی و ارزی با همکاری بانک‌ها و بانک مرکزی تاکنون بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان از تسهیلات مورد نیاز این بخش پرداخت شده و بقیه آن در دو هفته آینده پرداخت می‌شود­.

وی در این نشست که با حضور تابش معاون وزیر و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان برگزار شد، اظهار داشت:­­­ تامین قطعات باعث افزایش تولید شده­­ و تولید روزانه خودرو به حدود چهار هزار دستگاه در روز رسیده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تشریح و رصد برنامه‌‌‌‌های ۱۰ گانه ساماندهی صنعت خودرو تصریح کرد: یکی از برنامه‌‌های اصلی ساماندهی صنعت خودرو پیگیری تحقق افزایش عمق ساخت داخلی قطعات است که تولیدکنندگان باید به صورت مستمر گزارشی از اقدامات انجام شده در این خصوص ارایه کنند.

مقیمی توسعه ساخت داخلی برخی از قطعات خودرو را در کاهش خروج ارز از کشور موثر برشمرد و خاطرنشان کرد: برنامه‌های بهبود کیفیت خودرو نظیر توسعه سیستم تضمین کیفیت در زنجیره ارزش تولید خودرو، ارتقا و توسعه تامین‌‌کنندگان به منظور دستیابی به اهداف QCD و ارتقا کیفیت قطعات نیز از جمله موضوعات مورد تاکید است و باید با تدوین برنامه‌‌های اجرایی زمان‌بندی شده به سمت افزایش رضایتمندی مشتریان حرکت کرد.

وی با تاکید بر تسریع در رفع تعهدات به مشتریان ابراز داشت:​ طی ابلاغیه‌ای که به خودروسازان اعلام شده است باید در روز‌های تعطیل نیز ­به تحویل خودرو اقدام شود و خدمات پس از فروش نیز انجام شود.

معاون وزیر صمت نشست‌ با خودروسازها، با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال از امداد خودرو نیز بازدید و از نزدیک در جریان روند خدمات‌‌رسانی به مردم قرار گرفت.

مقیمی در جریان این بازدید بیان کرد: در ایام پایانی سال با پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته برای خدمات‌‌‌رسانی به مشتریان در ایام نوروز از امکانات الکترونیکی نیز استفاده می‌شود و مشتریان با تماس تلفنی از طریق تلفن‌های هوشمند می‌توانند پیام ارسال کنند و اطلاعات لازم از طریق شرکت خدمات‌‌رسان از طریق گوشی‌های تلفن همراه به مشتریان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد:­ پیش‌‌بینی شده که برخی تعمیرگاه‌ها به صورت شبانه‌‌روزی خدمات‌‌رسانی کنند که در استان‌های مختلف انجام می‌شود در خودروسازی سایپا بیش از ۵۰۰ تعمیرگاه خدمات‌‌رسانی می‌کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت­ اضافه کرد:​­ تامین قطعات نیز انجام و به تعمیرگاه‌ها ارسال شده و نظارت‌های لازم از طریق انجمن‌ها و وزارت صنعت انجام می‌شود.

وزارت صنعت معدن و تجارت وزارت صنعت وزارت صمت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر