کد خبر: 737031 A

رحمانی در جمع خبرنگاران:

وزیر صنعت، معدن و تجارت از افزایش حجم تجارت ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار در سال طی دو سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا رحمانی پس از دیدار با همتای عراقی خود در جمع خبرنگاران گفت: رئیس‌جمهور ظرف روزهای آینده به عراق سفر خواهند کرد و در این سفر، تفاهم‌نامه و قراردادهای مهم اقتصادی به امضای طرفین خواهد رسید که انتظار داریم با گسترش همکاری‌ها تجارت دو کشور طی دو سال آینده به ۲۰ میلیارد دلار برسد.

وی با اشاره به مذاکرات با همتای عراقی خود اظهار داشت: مذاکرات خوبی در این جلسه برگزار شد و هر دو طرف ایرانی و عراقی به دنبال تقویت روابط هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به روابط برادرانه دو کشور تصریح کرد: ما با یکدیگر مرزهای طولانی داریم و هر دو طرف در تلاش هستند که این روابط را گسترش دهند.

همچنین در این مراسم، محمد هاشم عبدالمجید وزیر تجارت عراق خاطرنشان کرد: مردم دو کشور اشتراکات دینی و فرهنگی زیادی دارند. می‌توان حجم تجارت دو کشور را به ۲۰ میلیارد دلار افزایش داد. در سفر هیات عراقی مفاد تفاهم‌نامه‌ها آماده شد تا در سفر روحانی به امضا برسد. 

وزیر تجارت عراق با بیان اینکه ایران در زمان حضور داعش در عراق از مردم این کشور حمایت کرد، ابراز داشت: سفر امروز من برای تشکر و قدردانی از حمایت‌های ایران از مردم و کشور عراق در دوران تحرکات تروریستی داعش در این کشور انجام شده است که ضمن آن به گسترش روابط تجاری دو کشور نیز علاقه‌مند هستیم.

ایران و عراق رضا رحمانی‌ رابطه ایران و عراق روابط ایران و عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر