کد خبر: 736935 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد :

وزیر صنعت، معدن و تجارت تکمیل پروژه های منتخب با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی را از اولویت های این وزارتخانه دانست که به گفته ی او می تواند 130 هزار اشتغال مولد و پایدار ایجاد کند.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، رضا رحمانی در نشست مشترک با استاندار، نمایندگان مجلس و تعدادی از فعالان اقتصادی استان چهارمحال بختیاری ضمن بررسی مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت این استان، گفت: در تبصره 18 بودجه سال آینده، سه ماموریت تکمیل پروژه‌های نیمه تمام، بازسازی و نوسازی صنایع و تامین سرمایه در گردش واحدها را تعریف کردیم و آنها را به طور جدی پیگیری می کنیم.

او با بیان اینکه با اتمام پروژه‌های منتخب نیمه‌تمام با پیشرفت بیش از 60 درصد، به پشتوانه تبصره 18 بودجه، برای 130 هزار نفر اشتغال مستقیم، پایدار و مولد ایجاد می شود، افزود: یکی از برنامه های مهم وزارتخانه برای سال آینده، تکمیل پروژه های منتخب با بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی است که در این خصوص هرچه احداث واحدی به مرحله بهره برداری نزدیک‌تر باشد، در اولویت بالاتر وزارتخانه قرار می‌گیرد.

رحمانی از طرح مطالعاتی بر روی مزیت های منطقه ای 9 استان کمتر توسعه یافته در حوزه صنعت و معدن خبر داد و گفت : برای بهبود اوضاع صنعت و معدن در 9 استان که چهارمحال بختیاری هم جزو این لیست است، پروژه مطالعاتی تعریف کرده ایم که ظرفیت و مزیت های این استان ها شناسایی و پروژه ها بر اساس نتایج مطالعات تعریف شود.

همچنین رحمانی در پاسخ به درخواست مسوولان استانی چهارمحال بختیاری برای اجرای پروژه های معدنی در این استان گفت: برای اجرای طرح های معدنی، ضرورت دارد که مطالعاتی درباره ظرفیت معادن استان انجام شود که تا آن زمان توسعه معادن بر اساس ظرفیت های شناسایی شده فعلی در دستور کار قرار می گیرد.

در این جلسه مشکلات چند واحد صنعتی استان چهارمحال بختیاری مطرح و راهکارهای حل این مشکلات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از معاونین او بررسی شد.

خدیجه ربیعی، رئیس مجمع نمایندگان چهارمحال بختیاری نیز با اشاره به مشکلات حوزه صنعت، معدن و تجارت بر لزوم توجه ویژه به این استان که دارای نرخ بیکاری بالایی است، تاکید کرد.

اشتغال بودجه صنعت معدن و تجارت وزارتخانه طرح های نیمه تمام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر