کد خبر: 736020 A

جعفر ربیعی اعلام کرد:

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس گفت: هدف از ساخت طرح جدید پتروشیمی اندیمشک تکمیل زنجیره ارزش در هلدینگ خلیج فارس است.

به گزارش ایلنا، جعفر ربیعی با اشاره به آغاز ساخت و کلنگ‌زنی طرح جدید پتروشیمی اندیمشک در روزهای آینده توسط وزیر نفت، رئیس کمیسیون انرژی مجلس و جمعی از مسوولان استانی، گفت: طرح پتروشیمی اندیمشک دستاوردهای متعددی از جمله سرمایه‌گذاری مولد، تکمیل زنجیره ارزش، توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی و اشتغال‌آفرینی پایدار را به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اعلام اینکه در طول 6 سال گذشته تاکنون با توسعه پارس جنوبی ظرفیت تولید اتان و به دنبال آن اتیلن با افزایش قابل توجهی همراه شده است، تصریح کرد : بر این اساس بخشی از افزایش ظرفیت تولید اتیلن در مسیر خط لوله اتیلن غرب صرف تامین خوراک پتروشیمی جدید اندیمشک خواهد شد .

وی با تاکید بر اینکه با ساخت و بهره برداری از طرح پتروشیمی اندیمشک در مدت زمان 36 ماه در راستای تکمیل زنجیره ارزش اتیلن است، اظهار داشت: تولید محصولاتی همچون اتواکسیلات، گلایکول اتر و اتانول آمین از محصولات تکمیل‌کننده زنجیره ارزش اتیلن اکساید در مسیر خط لوله اتیلن غرب خواهند بود .

ربیعی با یادآوری اینکه با تولید این محصولات در استان خوزستان و استان‌های همجوار ظرفیت قابل توجهی برای ساخت و تکمیل صنایع پایین دست فراهم خواهد شد، تاکید کرد: پتروشیمی اندیمشک در صورت ساخت و بهره‌برداری می‌توانند خوراک مورد نیاز تولید محصولات نهایی همچون انواع فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی، شوینده‌ها، مواد افزودنی مورد نیاز صنایع نساجی، شیمان، شیرین‌سازی گاز، صنایع پالایش و پتروشیمی، انواع رنگ‌های صنعتی و... فراهم کند.

نایب رییس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با یادآوری اینکه با ساخت و بهره‌برداری طرح پتروشیمی اندیمشک و سپس سرمایه‌گذاری بخش‌خصوصی برای توسعه صنایع پایین دست شاهد اشتغال پایدار و مولد خواهیم بود.

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس پتروشیمی اندیمشک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر