کد خبر: 734830 A

مدیر سامانه الکترونیکی انتخابات اتاق بازرگانی:

خیراللهی اظهار داشت: حین رای گیری به هیچ عنوان امکان شمارش و شناسایی میزان آرای کاندیداها وجود ندارد و شمارش آرا با پایان زمان رای‌گیری و اعلام هیئت نظارت و توقف بخش رای‌گیری شروع می‌شود و همه صندوق‌ها به صورت الکترونیکی شمارش آرا شده و تجمیع آرا صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حمید خیراللهی در جمع خبرنگاران در خصوص نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی گفت: انتخابات اتاق با نظارت عالیه صورت می‌گیرد، بعد از اینکه شرایط هر فرد برای رای‌گیری محرز شد یک کارت الکترونیکی با امضای الکترونیکی در اختیار فرد رای دهنده قرار می‌گیرد تا با مراجعه به دستگاه‌ها اقدام به ثبت کدهای مدنظر نمایند.

وی ادامه داد: هر رای دهنده مجاز است که در چهار گروه تخصصی 40 منتخب ثبت رای نماید.

مدیر سامانه الکترونیکی انتخابات اتاق افزود:‌ حین رای گیری به هیچ عنوان امکان شمارش و شناسایی میزان آرای کاندیداها وجود ندارد و شمارش آرا با پایان زمان رای‌گیری و اعلام هیئت نظارت و توقف بخش رای‌گیری شروع می‌شود و همه صندوق‌ها به صورت الکترونیکی شمارش آرا شده و تجمیع آرا صورت می‌گیرد.

وی در خصوص امکان اینکه دستگاه‌ها دچار مشکل فنی شوند، گفت: این تجهیزات دستگاه‌هایی است که دارای گواهینامه‌های امنیتی از آزمایشگاه‌های معتبر کشور است و مراجع نظارتی نیز صحت تاییدیه‌ها اعلام کردند. دستگاه‌ها هیچ حساسیتی بر روی اسامی و کدها ندارند بنابراین امکان تقلب یا خطا وجود ندارد.

وی ادامه داد: ثبت رای و ادبیات بحث تقلب حرف‌هایی است که معمولا در همه انتخابات مطرح می‌شود اما مصداق عینی ندارند و در نهایت هیئت عالی نظارت پس از شمارش آرا نتایج را اعلام می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، با وجود آنکه هر گونه تبلیغات در زمان رای‌گیری ممنوع است اما در طول خیابان فاطمی برخی افراد اقدام به توزیع برگه‌های تبلیغاتی می‌کنند.

 

 

ادبیات انتخابات تبلیغات الکترونیکی رای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر