کد خبر: 734021 A

رئیس ­­اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی خبر داد:

رئیس ­­اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی از کاهش قیمت مرغ در بازار طی روزهای آینده خبر داد و تاکید کرد: تولید مرغداران از دی‌ماه افزایش یافته و از نیمه اسفندماه، قیمت در بازار کاهش خواهد یافت.

به گزارش ایلنا، مهدی یوسف‌‌‌‌خانی با اعلام این خبر گفت: با جوجه‌‌‌‌ریزی (تولید) بیشتر ­­در دی ماه ­و افزایش تحویل بار به بازار در روزهای آینده،­ قیمت مرغ آماده طبخ کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مرغ‌داران در حمل این محصول با مشکل مواجه هستند، اظهار داشت: طبق قانون، مرغداران باید ۲۰ درصد از بار خود را به شرکت امور پشتیبانی دام عرضه کنند تا سازمان دامپزشکی، مجوز فروش ۸۰ درصد مابقی آن را به کشتارگاه صادر کند.

رئیس ­­اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با اشاره به عدم تمایل مرغداران به عرضه ۲۰ درصد محصول خود به شرکت پشتیبانی امور دام، تصریح کرد: مرغداران به دنبال وصول به موقع درآمد خود هستند که به دلیل انجام نشدن این اتفاق از سوی شرکت پشتیبانی امور دام، مرغداران تمایلی به عرضه مرغ به این شرکت ندارند که به همین دلیل، دامپزشکی مجوز فروش برای مرغدار را صادر نکرده و این افراد با مشکل حمل مواجه هستند.

یوسف‌خانی با بیان اینکه تولید مرغ از برج ۱۰ در مرغداری‌ها افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: این رویه سبب کاهش قیمت مرغ از اواسط اسفند ماه خواهد شد؛ ضمن اینکه توزیع روزانه ۱۰۰ تن مرغ منجمد با قیمت تنظیم بازار هر روز در تهران انجام می‌شود.

مرغ ماهی مهدی یوسف خانی مهدی یوسف‌خانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر