کد خبر: 733393 A

مدیرعامل شبکه علمی ایران:

رییس هیات مدیره اپراتور شبکه علمی کشور تاکید کرد: در حوزه فناوری اگر مدیران بخش خصوصی با یکدیگر هماهنگ باشند قطعا در اتاق می‌توانند کارهای مثبتی برای این صنعت انجام دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سادینا آبایی در نشست خبری راه‌‌‌‌اندازی شبکه علمی ایران، درخصوص کیفیت شبکه علمی کشور گفت: در تمام دنیا یک شبکه علمی وجود دارد. اکنون کشورهای عضو اوپک نیز در حال راه‌اندازی و اتصال به این شبکه بین‌المللی هستند. 

وی افزود: این شبکه کلیه دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها و به طورکلی مجموعه‌هایی که به علم مرتبط هستند را از طریق فیبر نوری به یکدیگر متصل می‌کند.

رییس هیات مدیره اپراتور شبکه علمی کشور با بیان اینکه در دنیای امروز سایبری، اطلاعات نادرست زیاد است اما این اپراتور اطلاعات دست اول و صحیح در اختیار مخاطب قرار می‌دهد، اظهار داشت: طرف دیگر این شبکه، ارتباط صنعت و دانشگاه، دسترسی آزاد و جلوگیری از سرقت علمی است. امیدواریم با مذاکراتی که با دیگر کشورها داریم به شبکه آنها نیز بپیوندیم همانطور که اکنون با اپراتور ژانت اروپا به تفاهم رسیدیم و به آنها متصل شدیم.

آبایی درخصوص حضور شرکت‌های فناوری و آی‌‌‌سی‌‌‌تی در پارلمان بخش خصوصی کشور تصریح کرد: خوشبختانه در این دوره انتخابات، ۱۰ کاندیدا در گروه‌های مختلف حضور دارند که امیدواریم حداقل پنج نفر از آنها به اتاق راه پیدا کنند. در حوزه فناوری اگر مدیران بخش خصوصی با یکدیگر هماهنگ باشند قطعا در اتاق می‌توانند کارهای مثبتی برای این صنعت انجام دهند.

در ادامه این نشست خبری، محمدحسن مقدم‌فر، معاون اجرایی شبکه علمی ایران خاطرنشان کرد: نظام صنفی باید با اتاق آشتی کند و به جای آنکه رودرروی یکدیگر قرار بگیرند، با همدیگر همکاری کنند. 

وی با بیان اینکه اتاق بازرگانی پارلمان بخش خصوصی است اما امروز تبدیل به خصولتی شده است، ابراز داشت: کاندیداهای دولتی در آن حضور دارند ما باید خودمان از یکدیگر حمایت کنیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم؛ ضمن آنکه باید بخش خصوصی یاد بگیرد که می‌تواند با بخش دولتی تعامل کند کمااینکه این شرکت نیز با دولت پروژه مشترک را انجام داده و هر دو ذینفع هستند.

ایران بخش خصوصی صنعت فناوری اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر