کد خبر: 733369 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

​وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نظارت بر بازار شب عید گفت: از چند روز گذشته، نظارت و کنترل توسط تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشدید شده است و ضمن برگزاری گشت های مشترک، در جاهایی که نیاز بوده دادستانی ها هم ورود کردند.

به گزارش ایلنا از وزارت صمت، رضا رحمانی در حاشیه جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور مقامات عالی قوه قضاییه برگزار شد، درباره اقدامات این ستاد گفت: جلسات کارگروه تنظیم بازار به طور منظم هر هفته برگزار می شود که جلسه امروز با حضور مقامات عالی قضایی برگزار و گزارشاتی در حوزه کالاهای اساسی و کارهایی که وزارت جهاد کشاورزی در رابطه با ذخیره‌سازی کالاهای اساسی انجام داده ارائه شد.

او با بیان اینکه باید بین دستگاه های دولتی و سایر قوا در حوزه تنظیم بازار هماهنگی ایجاد شود، افزود: از چند روز گذشته، نظارت و کنترل توسط تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تشدید شده است و ضمن برگزاری گشت های مشترک، در جاهایی که نیاز بوده دادستانی ها هم ورود کردند.

رحمانی با اشاره به اینکه نظارت؛ فرایند تولید، واردات، توزیع عمده و خرد را در بر می گیرد، اظهار کرد: نظارت بر کالاها متفاوت است، اگر کالایی ارز دولتی می گیرد باید مطمئن شویم حتما با قیمت مصوب به دست مصرف کننده واقعی می رسد و برای دیگر کالاها نیز ضوابطی وجود دارد که بر اساس آن، کل زنجیره را کنترل می کنیم تا با قیمتی معقول در اختیار مردم قرار گیرد.

او با بیان اینکه به دلیل تفاوت نرخ ارز با کشورهای همسایه، قاچاق دام سواستفاده می شود گفت: باید مطمئن شویم گوشتی که با ارز 4200 تومانی وارد می کنیم، حتما به دست مصرف کننده می رسد، لذا فرایند توزیع را تغییر دادیم و از امروز این گوشت از طریق تعاونی ها، اتحادیه ها و .. توزیع می شود.

رحمانی درباره اقدامات دولت برای مدیریت بازار گوشت گفت: برای واردات گوشت با ارز نیمایی تسهیلاتی فراهم شد و هر شرکتی می تواند گوشت وارد کند و جهادکشاورزی مانعی ایجاد نمی کند، همچنین بانک مرکزی ارز واردات گوشت را با اولویت تامین می کند و دولت نیز تعرفه واردات گوشت را به 4 درصد کاهش داده است.

او تاکید کرد: در طول سال عمده خانواده ها از گوشت توزیعی سهم دارند که توزیع از بازنشسته ها شروع شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به سوالی درباره برخورد با دلالان و سوء استفاده گران گفت: با این موضوع برخورد می شود و مقامات قضایی نیز که در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار حضور داشتند تاکید کردند که با سوءاستفاده گران حتما برخورد خواهند کرد.

تعزیرات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شب عید صنعت معدن و تجارت گوشت قرمز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر