کد خبر: 733338 A

عضو هیات مدیره انجمن طلا و جواهر در گفت‌وگو با ایلنا:

محمدولی اظهار داشت: در حال حاضر هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام با تصویر امام ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و هر سکه گرمی ۸۴۰ هزار تومان، همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۰ هزار تومان است.

عباداله محمدولی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد عوامل تاثیرگذار در افزایش نرخ سکه و طلا گفـت: عوامل مختلفی در روزهای اخیر دست به دست هم داده‌اند تا شاهد نوسانات اخیر در بازار باشیم. تسویه‌های آخر سال و سرمایه‌های خرد در دست مردم باعث شده تا تقاضا در بازار افزایش یابد که گاها عرضه پاسخگوی آن نیست. همچنین در روزهای اخیر شاهد افزایش بی‌سابقه قیمت جهانی فلزات قیمتی هستیم بطوری که قیمت اونس جهانی طلا در یک هفته ۱۰۰ دلار افزایش داشته است که عواملی مانند تنش‌های سیاسی در آن تاثیرگذار بوده است.

وی ادامه داد: مجموعه این عوامل باعث شده تا شاهد نوسانات آخر سال باشیم و به باور بنده اگر اقدامات مناسب در راستای حمایت از تولید صورت نگیرد این روند افزایشی تدوام خواهد داشت. بنابراین بانک مرکزی با اعتمادسازی و هدایت نقدینگی به  سمت تولید می‌تواند هم بازار را کنترل کند و هم چرخ صنعت را بگرداند.

محمدولی تصریح کرد: اگر این اقدامات صورت بگیرد نوسانات بازار کاهش و حمایت از جبهه اقتصادی جایگزین بنگاه‌داری بانک‌ها می‌شود اما بانک‌ها روال دیگر دارند. بنابراین دولت با وجود همه این مشکلات اگر امروز آستین‌ها را بالا بزند، می‌تواند مشکلات عدیده اقتصاد را کاهش دهد.

این کارشناس بازار طلا و سکه به اشاره به آخرین نرخ انواع سکه گفت: در حال حاضر هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام با تصویر امام ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و هر سکه گرمی ۸۴۰ هزار تومان، همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۳۰ هزار تومان است.

وی افزود: در ضمن هر اونس جهانی طلا هزار و ۳۲۵ دلار، هر اونس نقره ۱۶ دلار، هر اونس پلادیوم ۱۵۲۰ دلار است.

حمایت از تولید دولت نقدینگی طلا بازار طلا و سکه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر