کد خبر: 733300 A

عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: از صبح امروز مشتریان صادراتی ما از کشورهای سی آی اس گرفته تا آفریقا در حال تماس با من و همکاران هستند و این سوال را مطرح می‌کنند که نتیجه استعفای ظریف چه شد؟ ضمن آنکه از این اتفاق ابراز تاسف می‌کنند. این مساله برای مشتری‌ها حساس است چه برسد به خود ما، پس نمی‌توان تاثیر آن را بر اقتصاد کشور به خصوص در بعد بین المللی منکر شد.

علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص استعفای ظریف گفت: اگر بخواهیم این موضوع را از دید فعالان اقتصادی نگاه کنیم بحث افق تعاملات و روابط  و مسائل کاری در سال آینده مطرح می‌شود که در حال حاضر اصلی‌ترین نگرانی ماست.

وی ادامه داد: از نظر غالب فعالان اقتصادی، ظریف نماد دیپلماسی خارجی و نماد اقتدار کشور بود. نماینده‌ای که در مجامع مختلف به زبان بین‌المللی از حقوق ما دفاع می‌کرد و نبود ایشان این طور گمانه‌زنی می‌شود که با توجه به شرایط فعلی یک مجهول دیگر به مجهولات اقتصاد ما اضافه خواهد شد پس ما امیدواریم که این استعفا قبول نشود.

وی افزود: از صبح امروز مشتریان صادراتی ما از کشورهای سی آی اس گرفته تا آفریقا در حال تماس با من و همکاران هستند و این سوال را مطرح می‌کنند که نتیجه استعفای ظریف چه شد؟ ضمن آنکه از این اتفاق ابراز تاسف می‌کنند. این مساله برای مشتری‌ها حساس است چه برسد به خود ما، پس نمی‌توان تاثیر آن را بر اقتصاد کشور به خصوص در بعد بین المللی منکر شد. 

اقتصاد اقتصاد ایران اقتصاد کشور حقوق فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر