کد خبر: 732954 A

علی دیواندری خبر داد:

پنجمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک ۱۴ و ۱۵ اسفند در مرکز همایش‌های صداوسیما با حضور کارشناسان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رییس پنجمین کنفرانس مدیریت استراتژیک در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف این همایش بین‌المللی گفت: اقتصاد ما زمانی عملکرد مطلوبی خواهد داشت که کسب و کارهای ما به مدل‌های جدیدی دسترسی داشته باشند و آن را روزآمد کنند، همچنین بر اینکه اقتصاد ما نوآوری و شکوفایی داشته باشد باید از بنگاه‌ها حمایت لازم صورت بگیرد.

علی دیواندری ادامه داد: باید فضایی ایجاد شود که اندیشمندان و عالمان این حوزه کنار دانشجویان و صنعت‌گران قرار بگیرند؛ از همین روی همایش مدیریت استراتژیک سه گروه مخاطب اصلی خواهد داشت که عبارتند از محققان و اندیشمندان حوزه استراتژیک، دانشجویان و مدیران صنایع که بهره‌مندان نهایی این بحث هستند.

رییس پژوهشکده پولی و بانکی با اشاره به محورهای این همایش گفت: تمرکز ما روی سه حوزه خواهد بود؛ تفکر استراتژیک، استراتژی رقابتی و حوزه توانمندی استراتژیک محورهای ما خواهد بود. همچنین از ۳۰۰ مقاله واصله به دبیرخانه همایش به‌دلیل محدودیت ۱۳ مقاله ارایه خواهد شد.

وی تصریح کرد: امسال این همایش یک نوآوری نسبت به سال‌های گذشته خواهد داشت و آن اهدای جایزه به کسب‌وکار هایی است که درخواست ارزیابی عملکرد را داشته‌اند و این شرکت‌ها براساس ارزیابی تیم‌های همایش سطح‌بندی و به جامعه معرفی خواهند شد.

در ادامه این نشست علی حیدری دبیر علمی این همایش گفت: این همایش که از سال ۹۲ برگزار می‌شود امسال به سطح بین‌المللی ارتقاء یافته و سعی شده در این دوره به رشته صنعت‌ها پرداخته شود. تمرکز ما در این همایش بر نوآوری در بازار سرمایه، فعالیت استارت‌آپ‌ها و استراتژی تامین در صنعت خودرو خواهد بود.

سید کلانی دبیر اجرایی این همایش نیز با اشاره به شرایط جایزه اعطایی به شرکت‌ها گفت: این جایزه شامل چهار بعد استراتژی، قابلیت، مزیت و عملکرد است و به نوعی سعی شده از ترکیب مسایل روبنایی و زیربنایی در ارزیابی استفاده شود و از نمونه‌های جهانی در این جایزه استفاده شده است.

وی ادامه داد: چندین شرکت متقاضی ارزیابی عملکرد بر دریافت جایزه بوده‌اند که این تعداد به ۱۰ شرکت تقلیل یافت، البته ما سعی کردیم در دوره اول بیشتر بر کیفیت تاکید داشته باشیم. این جایزه در پنج سطح که از تقدیرنامه شروع شده تا الماس استراتژیک به برترین شرکت‌ها اعطا خواهد شد و هر شرکتی متناسب با بلوغ خود در یکی از این پنج سطح قرار خواهد گرفت.

پنجمین کنفرانس مدیریت استراتژیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر