کد خبر: 732862 A

نایب رئیس نظام صنفی یارانه‌ای:

مدت‌ها است که دیجیتالی‌سازی به‌عنوان یک فرآیند در جهان آغاز شده؛ فرآیندی که یک امر محکوم است و چاره‌ای جز همگام‌شدن با آن و بازتولید ارزش‌های بومی بر بستر آن نیست. دیجیتالی‌سازی با ورود به عرصه‌های نامحدود، در قالب یک مرحله گذار ظاهر می‌شود که البته نیازند ملزومات متعددی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، شهاب جوانمردی نایب رئیس نظام صنفی یارانه ای در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت فعالان حوزه دیجیتال و فن آوری گفت:در اوضاع اقتصادی فعلی که پیچیدگی‌های متعددی را هم برای فعالان و هم برای جامعه به همراه دارد، باید اولویت‌ها را مشخص کرد و روی آن‌ها متمرکز شد؛ در حال حاضر بخش عظیمی از فعالان اقتصادی که در قالب کسب‌وکارهای سنتی فعالیت می‌کنند می‌توانند به‌واسطه فناوری اطلاعات حضور پررنگ‌تری در اقتصاد کشور داشته باشند. از سوی دیگر، کسب‌وکارهای نوپا اینک پس از کسب تجربیات بسیار در قالب یک صنعت ظهور پیدا کرده‌اند و باید به آن‌ها در این مسیر نقش‌های جدید محول کرد.

وی ادامه داد: مدت‌ها است که دیجیتالی‌سازی به‌عنوان یک فرآیند در جهان آغاز شده؛ فرآیندی که یک امر محکوم است و چاره‌ای جز همگام‌شدن با آن و بازتولید ارزش‌های بومی بر بستر آن نیست. دیجیتالی‌سازی با ورود به عرصه‌های نامحدود، در قالب یک مرحله گذار ظاهر می‌شود که البته نیازند ملزومات متعددی است. در صورت موفقیت در تحقق این فرآیند، باب‌های جدیدی در حوزه‌های اقتصادی باز خواهد شد؛ از جمله آنکه از این فرآیند می‌توان در کمک به بخش خصوصی، کمک به آزادسازی اقتصاد و مبارزه با فساد بهره برد.

جوانمردی در خصوص فعالیت اتاق بازرگانی و حضور نمایندگان این صنعت در جمع هیئت نمایندگان گفت:فارغ از آنکه کدام‌یک از کاندیداهای صنعت فاوا در این انتخابات به موفقیت دست یافته و وارد هیات نمایندگان اتاق تهران شود، این امر، یعنی داشتن یک یا چند نماینده در این سطح را باید در زمره نتایج فعالیت‌های صنفی دانست. در همین حال، در صورت ورود هر یک از ایشان به هیات نمایندگان اتاق تهران، از این فرصت تاریخی می‌توان برای تقویت هرچه بیشتر فعالیت‌های صنفی بهره برد.

اقتصاد جامعه جهان یارانه فعالان اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر