کد خبر: 732465 A

عضو انجمن انرژی‌‌‌‌های تجدیدپذیر:

عضو انجمن انرژی‌‌‌‌های تجدیدپذیر تاکید کرد: کارآفرینان حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر ثابت کردند که برق تجدیدپذیر یک کالای لوکس نیست بلکه یک نیاز برای کشور است. آنها ثابت کردند تولید برق از منابع تجدیدپذیر از هر نظر به نفع کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرحسین جنتی در مراسم معرفی برترین‌‌‌‌های حوزه انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر گفت: کارآفرینان در حوزه تجدیدپذیر با همه مشکلات که روزانه با آنها دست و پنجه نرم می‌‌‌‌کنند، از نزدیک به صفر به ۷۰۰ مگاوات تولید برق در نیروگاه تجدیدپذیر رسیده‌‌‌اند و نکته قابل ذکر، این است که ۴۷ درصد از سرمایه‌‌‌گذاری خارجی انجام گرفته در سال ۹۶ مربوط به حوزه تجدیدپذیر بوده است.

وی افزود: کارآفرینان این حوزه ثابت کردند که برق تجدیدپذیر یک کالای لوکس نیست بلکه یک نیاز برای کشور است. آنها ثابت کردند تولید برق از منابع تجدیدپذیر از هر نظر به نفع کشور است.

عضو انجمن انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر ادامه داد: کارآفرینی و اشتغال‌‌‌زایی، عدم نیاز به آب، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، جلوگیری از تولید دی‌‌‌اکسید کربن، عدم نیاز به سوخت‌‌‌‌‌های فسیلی، تولید حداکثری در پیک مصرف تابستان، فاصله کم‌‌ تولید تا مصرف و عدم جلوگیری از اتلاف انرژی در انتقال و مهمتر از همه پتانسیل کشور در جهت تولید همه نشاندهنده این مهم است که ایران می‌‌‌تواند از پیشتازان این صنعت در منطقه و جهان باشد.

جنتی ادامه داد: البته چند ماهی است که سرعت قطار این صنعت به واسطه شرایط اقتصادی کشور و افزایش نرخ ارز کند شده است و این مسئله، مختص انرژی‌‌‌های تجدیدپذیر هم نیست بلکه کل کشور را تحت شعاع قرار داده است. اما تقاضا دارم که در همین شرایط، هم می‌‌توان سازوکاری را فراهم کرد که چرخ این صنعت از کار نیفتد و با همه سختی‌‌ها به حرکت خود ادامه دهد.

مدیرعامل شرکت نیرونویان قشم اضافه کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی شاهد رشد شکوفایی این صنعت باشیم.

برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر