کد خبر: 732059 A

وزیر نیرو:

وزیر نیرو با بیان اینکه بالا بردن پرچم انرژی‌های پاک مستلزم کار هماهنگ همه دستگاه‌های مرتبط با دولت و خارج از دولت است گفت: موفقیت در هر زمینه‌ای به میزان پایبندی به الزامات بستگی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها مباحث اخلاقی است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر در نشستی با فعالان بخش خصوصی با موضوع فرصت‌ها و چالش‌های توسعه انرژی های تجدیدپذیر در ایران اظهار داشت: بالا بردن پرچم انرژی های پاک مستلزم کار هماهنگ همه از جمله سازمان انرژی‌های نو (ساتبا) وزارت نفت، وزارت نیرو، مراکزی بیرون از دولت از جمله جذب سرمایه و دانش فنی از بیرون از مرزهای کشور است.

وی افزود: موفقیت الزاماتی دارد که به میزان پایبندی به این الزامات شکل خواهد گرفت. به دیگر سخن باید گفت مسائل بدیهی وجود دارد که از فرط وضوح دیده نمی‌شوند اما باید وجود داشته باشند تا کارهای بزرگ شکل گیرد. یکی از آن مبانی مباحث اخلاقی است.

اردکانیان خاطرنشان کرد: شاید اغراق نباشد بگوییم سختی و مشکلات کشور اگر آسیب‌شناسی شود ریشه در سست شدن مبانی اخلاقی دارد که متاسفانه همه درگیر آن هستیم و استثنایی نیز ندارد.

وی تاکید کرد: در این رابطه می‌توانیم همدیگر را تشویق کنیم به اصول و مبانی اخلاقی بازگشت داشته باشیم تا نتیجه بگیریم. اگر جایی اشکال دارد در همین نکته است و در تمام ضوابط و تعاملات ما این قضیه ظهور و بروز دارد.

وزیر نیرو در ادامه بیان کرد: موضوع بعدی اینکه رعایت نظم و قاعده از دیگر ملزومات است. بنابراین باید پایبندی به قواعد کار داشته باشیم. به عنوان مثال تمرین کنیم از حواشی بگذریم و همواره به اصل موضوع بپردازیم.

 

 

وزیر نیرو اردکانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر