کد خبر: 731604 A

حجتی:

حجتی گفت: محدودیت‌هایی که در منابع آب داشتیم را پشت سر می‌گذاریم و می‌توانیم با وجود این محدودیت‌ها بیش از ظرفیت فعالیت تولید داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در مراسم تجلیل روز مهندس که امروز شنبه 4 اسفند در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد اظهار کرد: بحث دانش محور، علم محور و فرآوری کردن کشاورزی در دهه‌های اخیر در دستور کار دولت و کشاورزان قرار گرفت و با توجه به این نیروی عظیم و سرمایه بزرگ وصف ناشدنی از نظر کم و کیف روز به روز شاهد تلاش‌ها و زحمات بهره‌برداران بوده‌ایم.

وی افزود: در زمینه مهارت، علم و دانش تا جایی که می‌توانید کار کنید توانایی و ظرفیت انسان محدودیتی ندارد و به هر نحوی تلاش کنیم به خودمان باز می‌گردد. ما می‌توانیم بیش از چیزی که در حال حاضر هستیم، پیش برویم.

حجتی اذعان داشت: در کنار همیاری، نظارت، مباشرت، مهارت‌آموزی و راهنمایی کشاورزان باید کشاورزی را به عنوان عام خود مطرح کنیم و سعی کنیم در بخش کشاوزری کارآفرین شویم ممکن است روزها و سال‌های اول از نظر منابع مالی محدودیت داشته باشیم اما آرام آرام می‌توانیم از فرصت‌هایی که در پیش روی ماست استفاده کنیم.

وزیر جهاد کشاوزری تصریح کرد: می‌توان به رغم تمامی محدودیت‌ها کارآفرین بود در حال حاضر نمونه‌هایی که در گوشه و کنار بخش کشاورزی وجود دارند تحول داشته و پس از پیدا کردن مهارت و استفاده ازظرفیت‌های روز و پشتیبانی حداقلی دولت به ثمر نشسته است.

حجتی در رابطه با دانش بنیان کردن ظرفیت‌های طبیعی کشور گفت: ظرفیت‌های طبیعی کشور اگر دانش‌بنیان، منطبق با علم، دانش و فناوری و سازگار با محیط زیست باشند محدودیتی وجود نخواهد داشت ما در گلخانه‌ها، کشت ماهی در دریا و نژادهای بازده دام سبک و نشاکاری ظرفیت‌های خدادادی داریم.

حجتی خاطرنشان کرد: محدودیت‌هایی که در منابع آب داشتیم را پشت سر می‌گذاریم و می‌توانیم با وجود این محدودیت‌ها بیش از ظرفیت فعالیت تولید داشته باشیم.

دولت سازگار با محیط زیست علم و دانش فناوری منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر