کد خبر: 731481 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مسکن در سال باید به ۶٠٠ تا ٨٠٠ هزار واحد برسد، تاکید کرد: در سال‌های گذشته تولید مسکن کمتر از ٣٠٠ هزار واحد در سال بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، مازیار حسینی، معاون امور مسکن و ساختمان در همایش گرامیداشت روز مهندس با بیان اینکه مسکن یک کالایی است که از روابط و ضوابط حاکم در اقتصاد کلان تاثیر می‌‌پذیرد، گفت: سیاست‌‌های انقباضی در سال‌‌‌های گذشته باعث شد که تولید مسکن روند کاهشی داشته باشد در عین حال طرف تفاضا افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر باید چیزی حدود ۶٠٠ هزار تا ٨٠٠ هزار واحد مسکونی در سال ساخته شود که این آمار حداقلی برای بازار مسکن است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در سال‌های گذشته با توجه به اعمال سیاست‌‌های انقباضی میزان تولید مسکن در سال بسیار کمتر از ٣٠٠ هزار واحد بود.

همچنین در این همایش، محمد طاهری، رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان اینکه جای تعجب دارد که با این تعداد مهندس فارغ‌‌التحصیل در کشور در برخی از ساخت و سازها شاهد ورود افراد غیرحرفه‌‌‌ای هستیم، اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی به ارائه خدمات مهندسی توسط مهندسان ذیصلاح تاکید ویژه‌‌ای دارد.

وی افزود: در حال حاضر آسیب‌‌های ناشی از ورود سازندگان غیرحرفه‌‌ای به ساخت و ساز مسکن شناسایی شده است و با همکاری شهرداری به زودی شاهد کاهش ساخت و سازها از طریق افراد غیرحرفه‌‌ای خواهیم بود.

مازیار حسینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر