کد خبر: 731418 A

رئیس اتحادیه دل، جگر و قلوه در گفت‌وگو با ایلنا:

رئیس اتحادیه دل، جگر و قلوه گفت: این ادعا که آلایش دام وارداتی به دست اتحادیه‌ها داده شده کذب است. این دام‌ها بدون اینکه مشخص شود به دست چه کسی سپرده شده وارد بازار می‌شود و متولی مشخصی ندارد.

غلامحسن شیرازی رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، در رابطه با توزیع آلایش دام وارداتی در بین صنوف اظهار کرد: هیچ آلایشی بین اصناف توزیع نشده و مشخص نیست دل، جگر، قلوه و حتی کله‌پاچه و سیرابی این دام‌ها به دست چه کسانی رسیده است.

وی افزود: حتی گوشت آن هم مشخص نیست در کدام مناطق تهران توزیع می شود، همه چیز این دام به دست دلالان و واسطه‌ها افتاده و آنها با قیمت گزاف به مردم می‌فروشند.

شیرازی با اشاره به این که پشتیبانی امور دام توزیع آلایش دام را به اتحادیه‌ها نداده است، خاطرنشان کرد: این ادعا که آلایش دام وارداتی به دست اتحادیه‌ها داده شده کذب است و وضعیت تغییری نکرده است.

وی افزود: این گوشت و آلایش آن در شهر توزیع شده اما توسط خود پشتیبانی امور دام و دلالان این کار صورت گرفته و به اتحادیه‌ها و صنوف هیچ مسئولیتی در این زمینه داده نشده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان دل، جگر و قلوه با اشاره به کاهش قیمت جگر در کشور اذعان داشت: قیمت حدود ۵ هزار تومان کاهش داشته اما از هیچ اتحادیه‌ای در این کار کمک گرفته نشده است.

وی افزود: این دام‌ها بدون اینکه مشخص شود به دست چه کسی سپرده شده وارد بازار می‌شود و متولی مشخصی ندارد، ما این مشکل را با دام‌های داخلی هم داشتیم و با دام رومانیای هم مشکلات بر سر جای خود باقی مانده است.

شیرازی در خصوص قیمت فعلی جگر در کشور تصریح کرد: در حال حاضر با کاهش ۵ هزار تومانی قیمت دل، جگر و قلوه قیمت دل و جگر گوسفند ۹۰ هزار تومان و قیمت دل و جگر گوساله ۶۵۰۰۰ تومان است.

گوشت مشکلات دل گفتگو با ایلنا جگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر