کد خبر: 731013 A

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی:

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه میوه شب عید از نیمه اسفند توزیع می‌شود، گفت: اشخاصی که از عرضه پرتقال در شمال خودداری می‌کنند باید بدانند اگر موجودی انبارهای خود را توزیع نکنند دولت راهکارهایی دارد که ممکن است مشتری برای پرتقال‌های آنها وجود نداشته باشد و موجودی انبارهای آنها خراب شود.

به گزارش ایلنا، علی اکبر مهرفرد معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در شرایط تلاطم اقتصادی هستیم و امریکا همه تلاش خود را برای محروم کردن ما از منابع ارزی به کار گرفته است.

وی افزود: این گفته که کسانی ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته اند اما کالای وارداتی آنها به دست مصرف کنندگان نرسیده حرفی نادرست، البته ممکن است در بخش هایی مانند گوشت قرمز این اتفاق افتاده باشد.

مهرفرد با بیان اینکه ذخایر سیب و پرتقال برای شب عید مناسب است، گفت: با توجه به همه مشکلات و تحریم‌ها تامین کالاهای اساسی تا پایان بهمن در مقایسه با سال گذشته 2 میلیون تن افزایش یافته و به 18 میلیون تن رسیده است.

وی افزود: بخش های تامین، توزیع و نظارت باید برای ایجاد آرامش در بازار با یکدیگر هماهنگ باشند.

مهرفرد گفت: افزایش قیمت برنج هندی به دلیل افزایش قیمت جهانی آن و افزایش نرخ ارز بوده است.

وی افزود: اکنون قیمت برنج هندی برای توزیع در خرده فروشی‌ها 8 هزار تومان تمام می شود.

مهرفرد گفت: میوه شب عید از نیمه اسفند توزیع می شود البته قیمت سیب به دلیل سرمازدگی کمی گرانتر است اما پرتقال با قیمت مناسبی عرضه می شود و اشخاصی که از عرضه پرتقال در شمال خودداری می کنند باید بدانند اگر موجودی انبارهای خود را توزیع نکنند دولت راهکارهایی دارد که ممکن است مشتری برای پرتقال‌های آنها وجود نداشته باشد و موجودی انبارهای آنها خراب شود.

وی افزود: در اسفند و فروردین عرضه مرغ افزایش می‌یابد و قیمت آن به 11 هزار و 500 تومان خواهد رسید.

مهرفرد با بیان اینکه 93 درصد جیره طیور از جمله کنجاله سویا افزایش جهانی قیمت داشته است گفت: در مجموع در تامین نهاده ها مشکلی وجود ندارد.

معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر