کد خبر: 730023 A

عضو اتاق بازرگانی تهران:

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: بخش خصوصی از تبعیض‌ها خسته است. تبعیض‌هایی که به دلیل برخی مجوزها منجر به فساد شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بابک سالاری عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به حضو شرکت‌های خصولتی در اتاق گفت: از آنجایی که در اتاق هشتم نمایندگان اکثراً خصولتی بودند و سابقه کار در بدنه دولت را داشتند متاسفانه نتوانستند حق بخش خصوصی را استیفا کنند و همچنان مشکلات بخش خصوصی تلنبار شده است.

سالاری ادامه داد: متاسفانه بسیاری از نمایندگان در دوره هشتم نه تنها پیگیر مطالبات بخش خصوصی نبودند بلکه تنها با پیگیری منافع خود مجالی برای رساندن صدای بخش خصوصی به گوش دولت نداشتند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین مسائل بخش خصوصی در این دوره بحث مالیات بر ارزش افزوده بود که متاسفانه ضربه سنگینی به بنگاه‌های کوچک زد و همچنان این مشکل وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه بهترین و اید‌ه‌آل‌ترین اتاق، اتاقی است که در آن چند صدایی حاکم باشد تصریح کرد:‌ چند صدایی به این معنا که تنها یک گروه و ائتلاف نقش برنده را بازی نکنند بلکه حتی کاندیداهای رای نیاورده بعد از برگزاری انتخابات دست در دست هم دهند و برای مطالبات بخش خصوصی بجنگند. کسی نباید در انتخابات گمان کند که بازنده است زیرا هدف همان بخش خصوصی و هم‌اندیشی و چاره‌اندیشی برای آن است.

وی در ادامه درباره اهدافی که اتاق نهم باید در پیش بگیرد گفت: اتاق نهم باید راه تنفس بخش خصوصی را باز کند. کسانی که به اتاق بازرگانی می‌روند باید به علم روز و بازی نوین تجارت گاه باشند. اقتصاد ایران را بلد باشند و برای شرایط ویژه راهکار داشته باشند.

سالاری ادامه داد: جوانگرایی در اتاق نه بسیار مهم است. جوانان باید در کنار تجربه بزرگان فعالیت کنند. نباید به دولتی‌ها رای داد زیرا آنها مجبورند هم سیاست‌های دولت را در پیش بگیرند و هم منافع بخش خصوصی را. اگر همان افراد قبلی دوباره رای بیاورند نتیجه همان خواهد شد که تاکنون بوده است.

سالاری تصریح کرد: بخش خصوصی از تبعیض‌ها خسته است. تبعیض‌هایی که به دلیل  برخی مجوزها منجر به فساد شده است.

وی در پایان گفت: بخش خصوصی خواهان صدور مجوز از سوی دولت نیست. در بحرانی که اقتصاد ایران در آن قرار گرفته باید دست بخش خصوصی به خصوص صادرکنندگان را باز گذاشت و با ارائه مشوق‌ها از آنها حمایت کرد.

اقتصاد ایران بخش خصوصی تجارت تنفس دولت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر