کد خبر: 729068 A

معاون اجرایی جهاد نصر:

معاون اجرایی موسسه جهاد نصر گفت: پیوند فاز ۱ و ۲ طرح در اراضی ۵۵۰ هزار هکتاری اکنون یکی از خواسته‌های عمومی کشاورزان، مسئولان خوزستان و ایلام شده است و هرگونه تاخیر در تکمیل کار، به زیان منافع ملی و بهره‌برداران این دو استان تمام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، حسن علاقه‌بند معاون اجرایی موسسه جهاد نصر  اظهار کرد: علاوه بر منویات مقام معظم رهبری، در مصوبه دولت نیز بر تکمیل طرح تا رسیدن به اهداف 550 هزار هکتار تاکید شده است.

وی افزود: با توجه به تاکیدات فوق و تخصیص آب مورد نیاز فاز 2 از سوی وزارت نیرو، مسئولین اختصاص بودجه  باید برای تخصیص اعتبار مورد نیاز  طرح ظرف 4 سال آینده اهتمام ویژه داشته باشند تا مجموعه کار به درستی تکمیل شود.

معاون اجرایی جهاد نصر خاطرنشان کرد: اگر 100 میلیون دلار مطالبات معوقه سال جاری تامین نشود، باعث ایجاد تبعات اجتماعی در ایام پایانی سال در خوزستان و بروز مشکلات اقتصادی برای مشاوران، پیمانکاران و تولیدکنندگان تجهیزات فنی می‌شود.

علاقه‌بند افزود: اکنون با توجه به حضور پیمانکاران بومی طرح در منطقه و با تجارب اندوخته شده اجرای فاز یک، امکان تسریع در اجرای فاز 2  با شرایط کیفی و کمی  بهتر فراهم است.

وی تصریح کرد: خواهش ما از مسئولان  این است که اجازه ندهند سازمان کار از هم گسسته شود.

معاون اجرایی جهاد نصر با اشاره به نیاز اعتباری پروژه آبرسانی عنوان کرد: در چنین شرایطی می‌توان با ۱۰۰ میلیون دلار اعتبار صندوق توسعه ملی که مصوب هیات دولت است، کار را  در ایام پایانی سال جاری ادامه داد.

علاقه‌بند با اشاره به آغاز موعد بودجه نویسی در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد ما به دولت و مجلس این است که برای سال ۹۸ نیز از محل صندوق توسعه ملی ۲۰۰ میلیون دلار جهت ادامه فاز 2 اختصاص دهند تا برای سال‌ آینده پیش از تصمیمات  مالی جدید ، فاینانس یا سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، حتی برای لحظه‌ای فعالیت اجرایی تعطیل نشود.

بخش خصوصی معاون منویات مقام معظم رهبری ایلام کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر