کد خبر: 728234 A

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی:

آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که باید جلوی معماری غربی گرفته شود، اظهار داشت: معماری ایرانی اسلامی جزو هویت ما است و باید با تمام وجود این سنت‌ها و اصالت‌ها را حفظ کنیم.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آیت الله مکارم شیرازی  در دیدار با محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، مسکن را یکی از مهم‌ترین نیازهای مردم کشور دانست و عنوان کرد: هرچه در این زمینه کمک و سرمایه گذاری شود بجاست.

وی بر لزوم توجه به جنبه‌های دینی در ساخت و سازها تاکید و تصریح کرد: متأسفانه در برخی ساخت و سازها به زیرساخت‌های معنوی و دینی توجه نشده است، هزاران واحد مسکونی در یک محل ساخته می‌شود اما متأسفانه به اندازه کافی مسجد و اماکن دینی و فرهنگی احداث نشده است.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی سرمایه گذاری در این زمینه را به دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی توصیه و تاکید کرد: ساخت و سازها باید به گونه‌ای باشد که به لحاظ دینی مشرف بر یکدیگر نباشد تا زمینه برای راحتی بیشتر ساکنان فراهم شود.

وی با تاکید بر این که باید جلوی معماری غربی گرفته شود، اظهار کرد: متأسفانه در برخی ساخت و سازها مشاهده می‌شود که طبق روش و معماری غربی پیش رفته اند؛ معماری ایرانی اسلامی جزو هویت ما است و باید با تمام وجود این سنت‌ها و اصالت‌ها را حفظ کنیم.

آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی همچنین بر لزوم توجه به مناطق حاشیه‌ای و برنامه ریزی لازم برای توجه به این مناطق و احداث زیرساخت‌های دینی و فرهنگی تاکید و اظهار کرد: به همان اندازه که به ساخت و سازهای شهری توجه می‌کنید باید به مناطق روستایی نیز توجه داشته باشید تا سبب مهاجرت روستاییان به شهرها نشود.

وی در ادامه بسیاری از ساخت و سازها را بدون توجه به نیاز مناطق و ناشی از بی نظمی و نبود برنامه مدون دانست و گفت: برج‌های زیادی در شهرها ساخته می‌شود اما بسیاری از اینها خالی از سکنه است، باید دست اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر نهادهای دست اندرکاران به میزان نیاز مناطق و شهرها توجه کنند و بیش از آن اجازه ندهند.

مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تسریع در روند احداث فرودگاه قم تاکید کرد و افزود: قم موقعیت ویژه ای به لحاظ مذهبی، فرهنگی و دینی دارد و سالانه میلیون‌ها نفر از داخل و خارج به این شهر سفر می‌کنند.

وی تاکید کرد: سرعت بخشی در روند اجرای این پروژه که بخش قابل توجهی از آن نیز انجام شده، روند عمران و آبادانی قم را سرعت خواهد بخشید.

مکارم شیرازی محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر