کد خبر: 728180 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه اقدامات پیشگیرانه برای توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی در دستور کار شرکت بازآفرینی شهری است گفت: دولت حامی و پشتیبان شهرداری و مدیران شهری برای اجرای طرح بازآفرینی شهری است.

به گزارش ایلنا، محمد پژمان معاون وزیر راه و  شهرسازی و مدیر عامل شرکت بازآفرینی شهری در جلسه بازآفرینی شهری که با حضور وزیر راه و  شهرسازی و مسئولان استانی در محل استانداری قم برگزار شد با تاکید بر این مطلب که اقدامات پیشگیرانه به منظور عدم توسعه سکونتگاه‌های غیررسمی و نابسامان شهری جزو اولویت‌های آن شرکت است گفت: اصلاح و تکمیل رویکرد بازآفرینی شهری در دستور کار ما قرار دارد.

پژمان با اشاره به این مطلب که در حوزه نوسازی و احیای بافت‌های فرسوده عمدتا به بخش‌های نرم کار توجه شده است، افزود: به دلیل آنکه موضوع عملیات زیرساختی در بناها و تعریض در دستور کار نبوده تنها اقداماتی که در حوزه بازآفرینی شهری انجام شده مرتبط با زندگی ساکنان و ساماندهی‌های جزیی بوده است، همچنین در سایر نقاط کمبود سرانه‌ها را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه برای بازآفرینی شهری در قم نیازمند حضور مردم هستیم، افزود: خود مردم باید در این زمینه به صحنه بیایند و باید دانست که بازآفرینی شهری بدون مشارکت مردم ممکن نیست.

پژمان سیاست دولت در حوزه بازآفرینی شهری را تفویض کارها به شهرداری‌ها دانست و اظهار کرد: باید بازآفرینی شهری در قم براساس یک طرح جامع و با همکاری دستگاه‌های مختلف و مردم صورت بگیرد همچنین با تلاش‌هایی که انجام شده قرار است تا اراضی ۳۲ هکتاری در منطقه پردیسان در اختیار افراد ساکن سکونتگاه‌های غیررسمی قرار بگیرد که اگر محدودیت‌ها در این زمینه برداشته شود ساکنان این سکونت‌گاه‌ها با استفاده از ظرفیت تسهیلات بانکی و وام‌های ارزان قیمت صاحب منزل می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شیوه استفاده از اراضی ۴۸ هکتاری در منطقه پردیسان مشخص نیست، ادامه داد: برای استفاده از این اراضی وزارت راه و شهرسازی تسریع دارد و ما تلاش می‌کنیم تا طبق اجازه‌ای که وزیر راه و شهرسازی به ما داده است طبق اولویت‌ها و برنامه‌های مدون رونق اقتصادی را در آن‌ها اجرایی کنیم.

بازآفرینی شهری محمد پژمان معاون وزیر راه وشهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر