کد خبر: 727684 A

در بررسی عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه دی ماه ۱۳۹۷؛

در بررسی عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه دی ماه ۱۳۹۷، تعداد ۸۶۸ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷۸ میلیارد ریال تشکیل و به مراجع قضائی ارسال شده است.

به گزارش ایلنا، در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه و حمایت هم زمان از مصرف‌کنندگان و تولید‌‌‌کنندگان داخلی، در دی ماه امسال تعداد بیش از ۳۶۰ هزار مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه صورت گرفته و از این تعداد ۸۶۸ مورد پرونده تخلف به ارزش بیش از ۷۸ میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

در این بازه زمانی استان تهران با شش هزار و ۲۶۹ مورد بازرسی و ۱۷۴ مورد تشکیل پرونده و استان البرز با بیش از ۵۵ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را بین استان‌ها داشته‌‌اند.

همچنین خراسان شمالی با ۴۷۵ مورد بازرسی و تشکیل دو پرونده تخلف، قم با ۳۲۹ مورد بازرسی و تشکیل دو پرونده و خوزستان با با ۱۸۰ مورد بازرسی و تشکیل سه پرونده، کمترین تعداد تشکیل پرونده را بین استان‌ها داشته است.

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط با گروه‌های لوازم پزشکی با ۵۰ میلیارد ریال، لوازم یدکی با پنج میلیارد ریال، سیگار، توتون، تنباکو و محصولات دخانی با چهار میلیارد ریال، لوازم آرایشی و بهداشتی با سه میلیارد ریال و لوازم رایانه با دو میلیارد ریال بوده است.

قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر