کد خبر: 727680 A

وزیر صنعت، معدن و تجارت:

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نظارت بر بازار شب عید تشدید می‌شود، تاکید کرد: طرح جدید نظارت با همکاری گشت‌های مشترک سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، بازرسان اتاقهای اصناف، بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات در حال اجرا است.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در حاشیه بازدید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه درخصوص تأمین کالاهای اساسی شب عید گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه دارد، بر تمام اصناف کشور نظارت داشته باشد و روز گذشته در جلسه ستاد تنظیم بازار تصمیم گرفته شد، نظارت‌ها افزایش پیدا کند و هرجا در حق مردم اجحافی شود، بازرسی ما به طور جدی برخورد کند، همچنین هموطنان می‌توانند شکایات خود را از طریق سامانه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان حمایت از مصرف‌‌کنندگان، اتاق‌های اصناف و غیره اطلاع‌‌رسانی کنند.

وی با بیان اینکه همین اندازه که در برخورد جدی هستیم از مردم هم توقع داریم مراعات کنند، اظهار داشت: امسال طرح جدید نظارت را دادیم که این طرح با همکاری گشت‌های مشترک سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، بازرسان اتاق‌های اصناف، بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات انجام می‌شود. در کنار نظارت‌ها تصمیم گرفته شده نظارت را در وجوه مختلف یعنی در عرضه فروشگاهی، عمده‌‌‌فروشی و فرایند تأمین حتی از مبادی تولید و واردات تشدید کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه‌ریزی برای تأمین نیازهای شب عید از چند ماه پیش آغاز شده است، تصریح کرد: این تمهیدات باعث کاهش قیمت و کنترل بازار شد.

رحمانی ادامه داد: درخصوص مواد غذایی نیز بیشتر توجه به گوشت قرمز، مرغ و برنج است و در تأمین برنج مشکلی نداریم، این هفته دولت حقوق واردات گوشت را حذف و واردات را برای واردکنندگان آزاد کرد تا در بازار وفور ایجاد شود و برنامه‌هایی هم برای گوشت وارداتی با ارز دولتی اندیشیده شده که به طور حتم برای اقشار هدف و خاص توزیع شود.

وی افزود: در جلسه امروز دولت بر اساس گزارش‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهاد کشاورزی تصمیماتی اتخاذ شد که تا دو هفته آینده بازار به طور کامل کنترل می‌شود. تلاش ما این است که مردم برای شب عید و ماه مبارک رمضان مشکلی نداشته باشند. هدف اصلی این طرح این است که واردات و عرضه به خوبی انجام شود تا قیمت‌ها افزایش پیدا نکند و همین طور گوشتی که با ارز دولتی وارد شده بهتر توزیع شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تأمین میوه شب عید خاطرنشان کرد: جهاد کشاورزی ذخیره میوه شب عید را به خوبی انجام داده است. درخصوص تأمین مرغ نگرانی‌هایی وجود داشت که صادرات آن را ممنوع کردیم و اجازه دادیم در صورت افزایش قیمت‌ها، واردات افزایش پیدا کند. آرد صنفی- صنعتی یکی دیگر از موارد مورد بحث است که با مصوبه‌ای که از دولت گرفتیم موانع رفع شد تا برای تأمین برخی از اقلام مثل شیرینی مشکلی پیش نیاید.

رحمانی با بیان اینکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای مکان‌های مناسبی برای توزیع کالا هستند و می‌توانند کالا را به وفور در دسترس مردم قرار دهند، ابراز داشت: در شرایط جدید تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیار کمک کرده‌اند و انتظار داریم در شب عید این کمک‌ها افزایش پیدا کند.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر