کد خبر: 725994 A

رئیس کل بانک مرکزی:

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: تلاش می کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای بی‎ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم فراهم نماییم.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در حساب کاربری شخصی خود در اینستاگرام نوشت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در معرض آزمونی دیگر برای حفظ و تداوم آرمان‌‌های انقلاب قرار داریم. جنگ اقتصادی امروز، تلاش و همت آن روزها را می‌‌طلبد.

وی با بیان اینکه بنده و همکارانم در بانک مرکزی تلاش می‌‌کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش‌‌ها برای بی‌‌ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت‌‌های اقتصادی مردم فراهم کنیم، اظهار داشت: در زمینه تورم، تمام تلاش بانک مرکزی کاهش تأثیر شوک‌‌های طرف عرضه بر قیمت اقلام مصرفی مردم است.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: پیگیری کانال‌‌های مالی با کشورها، ساماندهی واردات، ایجاد تحرک در ارائه خدمات مالی به واحدهای تولیدی و تأمین ارز کالاهای اساسی از جمله این اقدامات است. بانک مرکزی در مسیر ساماندهی نظام بانکی کشور در تلاش است تا بانک‌ها بتوانند در خدمت تولید ملی و تدارک سرمایه در گردش بنگاه‌‌ها باشند. فروش اموال و دارایی‌‌های مازاد، بهبود ترازنامه، افزایش سرمایه، کاهش بدهی‌های معوق، روان‌سازی ارائه تسهیلات و... از جمله این موارد است.

عبدالناصر همتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر