کد خبر: 725483 A

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا مطرح کرد:

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا گفت: در حال حاضر 3500 مگاوات در عراق قرارداد داریم که حدود 1500 مگاوات نصب شده و در حال تولید است. دو هزار و 500 مگاوات نیز در حال نصب داریم.

به گزارش خبرنگار اقصادی ایلنا، عباس علی‌آبادی در حاشیه بازدید وزیر برق عراق از کارخانجات گروه مپنا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال‌های گذشته تلاش کردیم در بازارهای عراق خودمان را پرزنت کنیم و امروز نیز این معرفی انجام شد.

وی افزود: در حال حاضر 3500 مگاوات در عراق قرارداد داریم که حدود 1500 مگاوات نصب شده و در حال تولید است، دو هزار و 500 مگاوات نیز در حال نصب داریم.

مدیرعامل گروه صنعتی مپنا تصریح کرد: البته برنامه‌ گسترده‌ای برای انتقال تکنولوژی و پشتیبانی از واحدها و احداث نیروگاه‌های جدید در دست مذاکره داریم.

وی درباره تاثیر تحریم‌ها در پروژه‌های مپنا گفت: اگر برایمان مشکل ایجاد نکنند، ما مشکلی نداریم. کشور ما خوداتکا است و اگر این چنین نبود قبلا چراغ‌هایمان را خاموش کرده بودند. ایران روی پای خود ایستاده است و نگرانی وجود ندارد.

علی‌آبادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آماده همکاری با کشورهای اروپایی و سایر کشورها غیر از اسرائیل هستیم و با همه آنها قراردادهایی امضا شده و همکاری‌هایی از سابق داشته‌ایم، گرچه اخیرا برخی به دلیل تحریم از همکاری با ما محروم شده‌اند، اما ما مشکلی بابت ادامه فعالیت نداریم.

وی در ادامه یادآور شد: سالانه هشت هزار مگاوات ظرفیت تولید برق داریم که مازاد بر نیاز کشور است. سه تا چهار هزار مگاوات در داخل کشور استفاده می‌شود و مابقی را می‌توانیم صادر کنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر به کشورهای اندونزی، عمان، پاکستان، عراق، سوریه، کشورهای آفریقایی و اروپایی و روسیه صادرات تجهیزات داریم.

وی درباره ساخت نیروگاه در لاذقیه سوریه نیز گفت: کار احداث نیروگاه در این کشور آغاز شده است.

برق روسیه عراق عمان کشورهای اروپایی مپنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر