کد خبر: 725156 A

رییس کل بانک مرکزی در دیدار با نخست وزیر عراق مطرح کرد؛

رییس کل بانک مرکزی صبح امروز با نخست‌وزیر عراق دیدار کرد و توسعه روابط بانکی و مبادلات پولی دو کشور را کلید حل مسائل و پیشرفت روابط اقتصادی عنوان کرد.

به گزارش ایلنا، عبدالناصر همتی در این دیدار ضمن تاکید بر اینکه روابط بانکی و مبادلات پولی دو کشور باید با سرعت بیشتری توسعه یابد، گفت: با حمایت و تاکید نخست‌‌وزیر عراق و توافق‌های انجام شده با بانک مرکزی این کشور، مشکلات اخیر در مسیر روابط بانکی و همکاری‌‌های اقتصادی ایران و عراق به زودی حل می‌شود.

عادل عبدالمهدی، نخست‌‌وزیر عراق نیز ضمن تشکر از حمایت‌‌های بی‌‌دریغ ایران در پیروزی مقابل داعش و تاکید بر متفاوت بودن روابط عراق با ایران نسبت به سایر کشورها اظهار داشت: از تلاش برای حل مشکلات و اجرایی شدن توافق‌های صورت گرفته میان بانک‌های مرکزی ایران وعراق حمایت می کنم و از بانک مرکزی عراق خواسته‌‌ام مساعدت‌‌های لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد: عراق هرگز جزو سیستم تحریم علیه ایران نبوده و نیست و دولت آن کشور مخالف وارد آمدن آسیب و ضرری به ایران است؛ ضمن اینکه در شرایط تحریم به ایران کمک خواهیم کرد و تمام امکانات خود را برای حمایت از ایران به کار می بندیم.

وی با تاکید بر اینکه شرایط ایران، برای عراق قابل درک است،‌ تصریح کرد: خوشحالیم که ایران در حال گذار از مشکلات است و  بسیار خوشحال‌تر خواهیم شد که مشکل عمده تحریم را نیز پشت سر گذارد.

 

ایران و عراق بانک مرکزی دولت عادل عبدالمهدی عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر