کد خبر: 723608 A

معاون وزیر راه و شهرسازی:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر در شهرهای جدید تا پایان سال آینده به اتمام می رسد، گفت: تا پایان سال عملیات اجرایی ۶۰ هزار واحد در قالب برنامه تولید و عرضه مسکن آغاز می شود و انتظار تاخیر از مدیران نداریم.

به گزارش ایلنا، حبیب اله طاهرخانی امروز در جلسه هم اندیشی مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با توجه به اهداف وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تولید ۴۰۰ هزار مسکن تا سال ۱۴۰۰ از این تعداد عرضه ۲۰۰ هزار واحد به مجموعه شهرهای جدید محول شده که امسال ۶۷ هزار واحد را تعریف کرده ایم و به هدف ۶۰ هزار واحد دست پیدا می‌کنیم.

وی افزود: شهرهای جدید در این طرح باید پیشگام باشد؛ چراکه ابزار دست خودمان است. واحدهایی که عرضه خواهد شد با توجه به نگاه سرمایه گذاران با واحدهای فاقد متقاضی مواجه نمی شویم؛ زیرا تجربه نشان داده بخش خصوصی بازده سرمایه را در نظر می‌ گیرد و وارد پروژه ای که سودی در آن متصور نیست نخواهد شد.

* در سال ۱۳۹۷ برنامه ریزی برای جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داده بودیم

طاهرخانی درباره جذب سرمایه گذاری برای شهرهای جدید گفت: در سال ۱۳۹۷ برنامه ریزی برای جذب ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری را در دستور کار قرار داده بودیم که تا کنون بخش عمده آن محقق شده است. امسال نسبت به سال گذشته، درآمد شرکت عمران شهرهای جدید به بیش از دو برابر افزایش پیدا کرد که به ما قدرت عملیاتی داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم فعال سازی پروژه های راکد تصریح کرد: غیرفعال بودن پروژه ها دو اثر منفی دارد؛ یکی اینکه سرمایه خوابیده است و دوم اثرات اجتماعی این مساله است. به همین دلیل طبق آخرین گزارش تا شهریور حدود ۱۶ پروژه راکد را افتتاح کردیم و فعال سازی سایر پروژه ها را با جدیت خاصی دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: بخش عمده طرح مسکن مهر امسال به پایان می‌رسد و تعداد اندک باقی مانده نیز در سال آینده به سرانجام خواهد رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اهلیت پیمانکار در پروژه تولید و عرضه ۲۰۰ هزار مسکن بسیار مهم است افزود: در مسکن مهر جاهایی به مشکل برخوردیم که کارها را به افراد فاقد صلاحیت سپردیم. بنابراین سابقه کاری پیمانکاران موضوع مهمی است. از سوی دیگر در طرحهای مشارکتی قیمت گذاری زمین باید معقول باشد و عایدی سرمایه گذار مدنظر قرار گیرد. با توجه به افزایش قیمت ساخت که اتفاق افتاده مجمع این انعطاف را دارد که سود معقول بگذارد.

طاهرخانی تاکید کرد: با توجه به بلندمرتبه بودن مسکن مهر در شهرهای جدید باید به سمت تراکم پایین حرکت کنیم تا از قطبی شدن بلندمرتبه فعلی خارج شویم.

طاهرخانی افزود: وقتی فرصت فراهم است و مجموعه وزارتخانه و مجمع شهرهای جدید شرایط را تسهیل کرده اند انتظار تاخیر در کارها را نداریم و باید تا پایان سال عملکرد توفیق آمیزی در این حوزه داشته باشیم. البته تعداد زیادی کلنگ زنی در دهه فجر داریم ولی نمی خواهیم کلنگ زنی نمایشی داشته باشیم و باید کارها به طور جدی آغاز شود.

طاهرخانی شرکت عمران شهرهای جدید عرضه مسکن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر