کد خبر: 722976 A

تجمع ثبت‌نام کنندگان خرید خودرو در مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت؛

حدود صد نفر از کسانی که قرارداد با قیمت قطعی با یکی از شرکت‌های خودروسازی دارند، در اعتراض به عدم پایبندی این شرکت به مبلغ ذکر شده در آن، تاخیر در تحویل خودروهایشان و تلاش این شرکت برای دریافت مبلغی اضافه بر قرارداد، تجمعی را در مقابل وزارت صمت برگزار کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حدود صد نفر از متقاضیان خودرو طرف قرارداد قطعی با یکی از خودروسازی‌ها امروز در مقابل ساختمان شماره ۳ وزارت صنعت، معدن و تجارت در خیابان سمیه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گفته معترضان؛ دلیل تجمع آنها عدم پایبندی این شرکت به مفاد درج شده در قرارداد قطعی‌ای هست که در خرداد سال جاری منعقد شده است.

یکی از آنها گفت: قرارداد به قیمت قطعی ۱۱۵ میلیون و نهصدهزار تومان در خرداد امسال برای تحویل در مهر، آبان، آذر و دی ماه بسته شد. در زمان بسته شدن قرارداد ما ۵۰ میلیون تومان به شرکت دادیم. قرار بود این شرکت بعد از چند ماه برای ما دعوتنامه‌ای بفرستد که به واسطه آن مانده مبلغ را یعنی ۶۵ میلیون تومان را در زمان تحویل خودرو بدهیم.

وی افزود: اما دعوتنامه‌هایی که در مهر و آبان داده شد، ۷ میلیون و هشتصد هزار تومان افزایش بر مبلغ ذکر شده در قرارداد داشت و برای آنها که موعد دعوتنامه‌شان آذرماه بود، بعد از کلی تاخیر و معطلی، تازه در بهمن ماه دعوتنامه داده شد که در آن هم سی و چهار میلیون تومان افزایش قیمت مازاد بر مبلغ ۶۵ میلیون تومان ذکر شده در قرارداد، وجود داشت.

وی اشاره کرد: خود وزیر صمت این کار را نادرست و غیرقانونی دانست. ما هم معتقدیم که مورد ظلم واقع شده‌ایم و نه تنها مبلع سی و چهار میلیون تومان، بلکه آن هفت میلیون و هشتصدهزار تومان نیز باید برگردانده شود.

یکی دیگر از معترضان در ادامه اظهار داشت: وقتی حدود دو هفته پیش ما با این افزایش قیمت و خلف وعده روبرو شدیم به شدت اعتراض کردیم و صدای اعتراض‌مان را به مقامات مربوطه در وزارت صمت رساندیم. بعد از جلسه‌ای که با آقای عباس تابش (معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان) برگزار شد این شرکت خودروساز آن دعوت‌نامه مورد بحث را لغو کرد. اما تاکنون طی یک هفته اخیر، دعوتنامه‌ای نفرستاده و خریداران را در سردرگمی نگه داشته است.

وی گفت: بعد از این مساله، شایعه‌ای ایجاد شد مبنی بر اینکه قصد دارند این افزایش بسیار زیاد قیمت را برای آنها که دو اتومبیل ثبت‌نام کرده‌اند، منظور دارد و برای آنها که برای یک اتومبیل اسم‌نویسی کرده‌اند، افزایش کمتری را بگذارند. این شرکت خودروساز در حالی قیمت‌ها را دارد به‌روز حساب می‌کند که این مساله خلاف اساس قرارداد قطعی است که در آن مبلغ مورد توافق واقع شده بود.  

وی ادامه داد: هنوز اتفاقی که بیانگر بهبود اوضاع باشد از هفته قبل تاکنون، رخ نداده است و خریداران در سردرگمی هستند.

معترضان با خشم و ناراحتی بسیار می‌گویند آنها خلاف قراردادی که کاملا همه‌چیز آن مورد توافق قرار گرفته و ثبت شده، رفتار کرده‌اند.

یکی از آنها با ناراحتی بسیار می‌گوید: حرف ما این است؛ عدالت باید رعایت شود. ما قطعی نوشتیم و چیزی هم به آن نباید اضافه بشود.

36

37

38

39

40

وزارت صنعت، معدن و تجارت عباس تابش-مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قرارداد با قیمت قطعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر