کد خبر: 722501 A

در نشست شوراى مدیران روابط عمومی‌ها مطرح شد:

نشست شورای مدیران روابط عمومی شرکت‌های تابعه شستا با حضور محمد رضوانی‌فر مدیرعامل، روزبه کردونی مشاور وزیر و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در محل این شرکت برگزار شد.

به گزارش ایلنا، محمد رضوانی‌فر در این نشست ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: هر سالگرد تولد فرصتی است برای تغییر و بهبود و اصولا  به همین علت به انسان‌ها در سالگرد تولدشان تبریک  گفته می‌شود. نوروز نیز از این جهت که تغییر فصل همراه با تغییر سال اتفاق می‌افتد، عید بزرگ ما ایرانیان است. جالب آن‌که دعای نوروز هم  مبتنی بر تغییر از حالی به حال بهتر است. «یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال».

رضوانی‌فر افزود: «سالگرد تولد انقلاب در چهل‌سالگی آن فرصتی برای تغییر است. تغییر در نگرش‌های ما، در برنامه‌ریزی ما و در گام برداشتن به سمت  آینده روشن‌تر. من این چهل سالگی را به این قرینه به شما همکارانم در ادارات روابط عمومی، همه علاقمندان به انقلاب اسلامی و هموطنان عزیز تبریک می‌گویم.».

مدیرعامل شستا با اشاره به پشتوانه نظریِ خط مشی برگزیده شده توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای اداره این وزارتخانه به موضوع «شفافیت» به‌عنوان یکی از محورهای این خط مشی پرداخت و گفت:« ادارات روابط عمومی در شرکت‌های تابعه باید در زمان ایجاد ارتباطات راهبردی به شفافیت به‌عنوان یک مقوله صرفاً شکلی نگاه نکنند بلکه باید به تمام وجوه شفافیت در اداره بنگاه‌های اقتصادی و تجاری شستا توجه شود.»

مدیرعامل شستا به‌نکاتی همچون لزوم توجه به روابط عمومی درون سازمانی، همسویی و هماهنگی شرکت‌های تابعه در تبلیغات، توجه به همه اجزاء فعالیت در حوزه روابط عمومی، ضرورت شناخت کامل روابط عمومی‌ها از محصولات و فعالیت‌های شرکت‌های خود، توازن در استفاده از ابزارهای ارتباط جمعی، رعایت شئونات اخلاقی و حرفه‌ای در تبلیغات و ارتباطات، توجه مناسبت‌های ملی و مذهبی جامعه، رعایت خطوط قرمز در ارتباطات با فعالیت‌های رسانه‌های  بیگانه، امیدآفرینی با توجه به شرایط عمومی، دور شدن از فضاهای سیاسی و انتخاباتی سال آینده پرداخت.

کردونی رئیس مرکز روابط عمومی وزارت کار نیز در این نشست به تشریح سیاست‌های کلی وزارتخانه در حوزه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی در شرایط کنونی پرداخت و گفت: «ما در روابط عمومی  سازمان‌های دولتی و شرکت‌ها باید جزو وفاداران به نظام و دولت در شرایط خاص امروز باشیم. ما در روابط عمومی‌های شرکت‌های تابعه شستا باید خود را با چهار واقعیت تطبیق بدهیم. اول فهم شرایط تحریم، دوم فهم فشارها بر دولت،  سوم فهم سیاست‌های وزیر  جدید و اولویت‌هایش و همچنین فهم سیاست‌هاى مدیرعامل جدید شستا »

کردونی افزود: «در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ما حق نداریم با ریخت‌وپاش و اسراف روی اعصاب مردم راه برویم. به همین جهت استفاده از روش‌های کم‌هزینه و در عین حال جذاب و فراگیر در بزرگداشت انقلاب اهمیت دارد. باید بدانیم که دوره تریبون مرکزی  در تبلیغات و ارتباطات جمعی تمام شده است. باید از ظرفیت‌های  منطقه ای و بومی برای بزرگداشت انقلاب و انتقال سیاست‌ها و رویکردهای دولت و وزراتخانه استفاده کرد.»  

 

شستاحسن محمدی مشاور مدیرعامل و مدیر جدید روابط عمومی شستا  نیز در این نشست، گفت:« ما در مجموعه روابط عمومی‌ها باید باور کنیم که شستا حق‌الناس است و بر همین اساس برای فعالیت‌های خود برنامه‌ریزی کنیم. در اداره روابط عمومی شستا تلاش خواهیم کرد با کمک شما عزیزان «شفافیت» و «پاسخگویی»  را به‌عنوان شعارهای محوری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سرلوحه اقدامات خویش قراردهیم. ما وظیفه خود می‌دانیم با همدلی نگاه های منفی به شستا را از این مجموعه عظیم دور کنیم.»

محمدی افزود: «امروز روابط عمومی‌های شستا باید پیشانی مقابله با تهدیدهایی نظیر تحریم‌ها باشند. روابط عمومی‌ها به‌عنوان خاکریز اول جنگ اقتصادی در یک مجموعه اقتصادی باید خطوط تبلیغات و جنگ رسانه‌ای طرف مقابل را شناسایی و متناسب با آن برنامه‌ریزی و حرکت کنیم.»

مدیر روابط عمومی شستا همچنین گفت: «امروز طرف مقابل در تبلیغات رسانه‌ای از کارشناسان  تحریم ایران در وزارت خزانه‌داری آمریکا  به‌عنوان چریک‌های کت و شلوارپوش یاد می‌کنند. در این شرایط  طرف مقابل دیگر با اسلحه به جنگ ما نیامده پس ما نیز باید با شیوه‌های متناسب با روش دشمن در این جنگ عمل کنیم.»

شایان ذکر است، در این مراسم با تقدیر از محمدعلی بنیادی مدیر سابق روابط عمومی شستا، حسن محمدی به‌عنوان مدیر جدید روابط عمومی به همکاران شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه معرفی شد.

شستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر