کد خبر: 722360 A

با حضور وزیر نیرو؛

هم‌زمان با سفر وزیر نیرو به استان خراسان رضوی و آغاز ایام الله دهه فجر کلنگ احداث نیروگاه راشد تربت حیدریه به زمین زده شد.

به‌گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی این طرح اظهار داشت: همزمان با آغاز جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور وزیر نیرو عملیات اجرایی نیروگاه 522 مگاواتی سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه آغاز شد.

وی افزود: این نیروگاه شامل دو واحد گاز هرکدام به ظرفیت 176 مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت 170 مگاوات خواهد بود و پیش بینی میشود تا این نیروگاه تا سال 1400 با شبکه سراسری سنکرون شود.

طرزطلب هدف از ساخت این نیروگاه را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به خصوص استان خراسان رضوی عنوان کرد و افزود: این پروژه با سرمایه گذاری موسسه تامین آتیه کارکنان صنعت برق خراسان و تعاونی اعتبار برق خراسان در زمینی به مساحت 50 هکتار احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت مپنا پیمانکار این پروژه است، افزود: بانک صنعت و معدن به‌عنوان بانک عامل تعیین و تخصیص مبلغ 215 میلیون دلار در سال 96 توسط صندوق توسعه ملی مصوب شده است.

شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی راشد تربت حیدریه در استان خراسان رضوی، کیلومتر 12 جاده تربت حیدریه به مشهد احداث خواهد شد.

 

استان خراسان رضوی برق دهه فجر زمین گاز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر