کد خبر: 721788 A

فرهاد دژپسند تاکید کرد:

وزیر اقتصاد به‌حق اعتراض و شکایت برای متقاضیان مجوزهای کسب‌وکار تاکید کرد و گفت: باید این حق را برای متقاضیان در نظر گرفته و آن را قانونی بدانیم.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در بیست و پنجمین جلسه هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار اظهار داشت: مجوزهای تایید شده از سوی هیات‌مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار باید توسط مرکز ملی پایش و بهبود محیط کسب و کار اطلاع رسانی و اعلام شود، معنای دیگرش این است که، سایر مجوزها قانونی نیست.

دژپسند با تاکید بر اینکه اکنون شرایط به‌گونه‌ای است که باید چندین برابر گذشته کار کنیم و با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های قانونی و ساز و کارهای اجرایی شروع کسب و کارها را تسهیل کرده و هزینه‌های آن را به حداقل برسانیم، افزود: انتظار هیات از همه دستگاه‌ها این است که با تمام توان مصوبات هیات را عملیاتی کرده و به‌معنای واقعی شرایط صدور مجوزها را تسهیل کنند نه اینکه با نگاه صرفا اداری و بدون آنکه تغییری در فضای واقعی رخ دهد به‌اجرای دستوری مصوبات اکتفا کنند.

وی همچنین بنا به پیشنهاد اعضاء، دوره زمانی برگزاری جلسات هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار را برای تسریع در امور، از دوره یک‌ماهه به دو هفته یک‌بار کاهش داد.

در ادامه، معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دبیر هیات مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت مجوزهای پیشخوان خدمات دولت و مجوزهای کشور، خلاصه اقدامات صورت‌گرفته توسط هیات مقررات‌زدایی در حوزه بررسی و تصویب مجوزها، دلایل عدم تحقق اهداف قانونی و پیشنهادات دبیرخانه این هیات، آخرین وضعیت مجوزهای ثبت شده در پایگاه اطلاع رسانی ثبت مجوزها را تشریح کرد.

گفتنی است، اصلاح بند (۷) مصوبه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در خصوص تعیین دستگاه اصلی صدور مجوز خدمات مسافرتی، ساحتی، جهانگردی زیارتی، تعیین مرجع صدور مجوز پروانه بهره‌برداری پرورش ماهی در دریا، میزان اجرای مصوبه هیات مقررات زدایی درباره مجوزهای وزارت جهاد کشاورزی و نیز بررسی نحوه تسهیل تبادل اطلاعات مربوط به درخواست و احکام ورشکستگی، از دیگر موضوعات مورد بررسی در بیست و پنجمین جلسه هیات مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار بود که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط پیشنهادات به رأی گذاشته و تصویب شد.

فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر