کد خبر: 721064 A

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان:

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با قدردانی از همه دست اندرکاران اجرای مرحله اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی کشاورزی استان ابراز امیدواری کرد که آغاز مرحله دوم طرح سبب شادی مردم و به ویژه کشاورزان بهره بردار شود.

به گزارش ایلنا، سید محمدعلی موسوی  جزایری در دیدار با صالحی نژاد مدیرعامل و  جمعی دیگر از معاونان و مشاوران موسسه جهاد نصر اظهار کرد:در هر مرحله ای که نیاز به کمک ما  باشد کوتاهی نمی کنیم . به مراکز خاص نظام برای تخصیص اعتبار از صندوق  توسعه ملی تماس می گیریم  ،  شما هم بانمایندگان استان در  مجلس و سایر مقامات تاثیرگذار کشوری مکاتبه کنید تا ضمن دریافت بودجه، کار طرح 550 هزار هکتاری احیاء اراضی کشاورزی خوزستان دچار تعلل نشود.

 امام جمعه اهواز در ادامه با بیان اینکه اهتمام به این طرح به حمایت همه جانبه نیاز دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان اثرگذار  هم باید همه توان خود را برای برطرف کردن این موانع بکار گیرند تا این طرح به لطف الهی به سرانجام و مقصود نهایی برسد.            

امام جمعه اهواز بیکاری  جوانان و مسئله ریزگرد را از مشکلات عمده استان خوزستان معرفی کرد و گفت : اگرچه طبق اعلام مسئولان بالغ بر ۷۰ درصد ریزگردها از عراق و عربستان می آید، اما همین ۳۰ درصد کانون های داخلی نیز آسیب زاست که خوشبختانه با اقدامات موثر جهاد نصر و انتقال آب، کانون های بحرانی  به مرحله  نهال کاری رسیده است.

در ادامه این مراسم صالحی نژاد  از عملکرد موسسه جهاد نصر  در سطح 295 هزار هکتار از اراضی فاز یک طرح 550 هزار هکتاری  و ضرورت پیوند فاز یک و دو و نیز اقدامات انجام شده برای انتقال آب به کانون های بحرانی ریزگرد در خوزستان  گزارشی ارائه کرد.

 

استان خوزستان شادی کشاورزی ولی فقیه کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر